הדור הבא של תאי סלולר קטנים

אלקטל-לוסנט וקוואלקום יפתחו את הדורות הבאים של תאי סלולר קטנים (Small Cells) המאפשרים גישה רחבת פס

אלקטל-לוסנט וקוואלקום טכנולוג'יס, חטיבה של קוואלקום, הודיעו היום על כוונתן לשתף פעולה בפיתוח תחנות בסיס המבוססות על "תאים קטנים" (Small Cells), המשתלבות ברשתות 3G, 4G ו-WiFi, במטרה לשפר את הקישוריות האלחוטית במתחמי מגורים וארגונים. הדור הבא של התאים הקטנים ישלב בין הניסיון המוכח של אלקטל-לוסנט בפיתוח פתרונות מבוססי תאים קטנים, עם המובילות של קוואלקום טכנולוגי'ס בטכנולוגיות הניידות והרשתות, ליצירת תקשורת רחבת פס טובה יותר.

שיתוף הפעולה המתוכנן מצוות שני מובילים מתעשיית התקשורת האלחוטית, שיפעלו יחדיו לפיתוח תאים קטנים שמטרתם לשפר את הקליטה הסלולרית בסביבות אורבניות, מתחמי קניות ומיקומים ארגוניים אחרים.

"תאים קטנים מגדילים משמעותית את נפח התעבורה בכך שהם מקרבים את הרשת אל המשתמש, וכך מאפשרים לספקי התקשורת לשרת את הגידול העצום בתעבורת מידע סלולרי, ומשפרים דרמטית את חווית המשתמש לצרכני הסלולר. אנו פועלים יחד עם מובילים בתעשיה, כדוגמת אלקטל-לוסנט, על מנת להאיץ את הפריסה הצפופה של התאים הקטנים ברחבי העולם, ובכך גם מאפשרים קפיצה נוספת בטכנולוגיות ושירותי הגישה האלחוטיים", אמר ד"ר פול אי. ג'ייקובס, יו"ר ומנכ"ל קוואלקום. 

הפופולאריות הגוברת של הסמארטפונים, הטאבלטים ומכשירים ניידים אחרים, הצורכים רוחב פס ניכר לצורך שימוש בשירותי וידאו ומשחקים, מצריכה את ספקי התקשורת לפנות לפתרונות מבוססי תאים קטנים על מנת לספק לצרכנים את דרישתם בכל הקשור לרוחב פס וכיסוי הרשת. אלקטל-לוסנט וקוואלקום טכנולוגי'ס יפעלו יחדיו על מנת להאיץ את אימוצם של התאים הקטנים, ולצמצם את השפעת העומס הנגרם על רשתות הסלולר.

שתי החברות מתכננות להשקיע בתוכנית מחקר ופיתוח משותפת, במסגרתה יפותח הדור הבא של מוצרי התאים הקטנים של אלקטל-לוסנט, ה-LightRadio, שישלב את משפחת ערכת השבבים FSM9900 מבית קוואלקום טכנולוג'יס. שתי החברות יחלקו בסכום ההשקעה במיזם.

"במסגרת 'תוכנית המעבר' עליה הכרזנו לפני כחודש, תתמקד אלקטל-לוסנט בטכנולוגיות בצמיחה, הכוללות טכנולוגיות המקדמות גישה לשירותים רחבי-פס, ושיתוף פעולה זה מדגים מצויין את כוונתנו ליישום התוכנית. הכרזנו עוד כי נשאף לשתף פעולה עם שחקנים מרכזיים בתעשייה, ובאמצעות חבירתנו לקוואלקום טכנולוגי'ס – מוביל עולמי בפלטפורמות ופתרונות אלחוטיים מתקדמים, כדוגמת ערכות השבבים לתאים קטנים – אלקטל-לוסנט תמשיך למצב עצמה בחזית החדשנות בתחום התאים הקטנים", אמר מישל קומבס, מנכ"ל אלקט-לוסנט.

אולי יעניין אותך גם

bigstock

״חוק התקשורת הדיגיטלית - פגיעה קשה בפרטיות ובהגנה על המידע של אזרחי ישראל״

ארגוני החברה האזרחית מציינים בפנייה למשרד האוצר במכתבם המשותף כי נוסף על חוק תקשורת דיגיטלית, טיוטת חוק ההסדרים כוללת נושאים נוספים בעלי השלכות על הפרטיות והגנת הסייבר של הציבור, כגון שימוש בטכנולוגיות פרטיות-מסחריות לניטור מיקום המשתמש לצורך תחבורה ציבורית והרחבת השימוש בארנקים ואמצעי תשלום דיגיטליים בתחום הפיננסים