הבעת אמון בתעשיית הסייבר בישראל

בכיר לשעבר בממשל האמריקני, גורדון אינגלנד, השקיע בחברה ישראלית המתמחה בפתרונות הגנה ממתקפות סייבר

גורדון אינגלנד ודוד קוליץ

גורדון אינגלנד לשעבר המשנה לשר ההגנה של ארה"ב שהיה ממכיני התכנית להקמת פיקוד הסייבר האמריקני, השקיע בקרן הון הסיכון "גלילות" המתמחה בהגנה ממתקפות סייבר. 

אינגלנד מילא תפקידים מרכזיים בתעשיית הביטחון ובממשל בארה"ב. בין השאר ניהל את הפיתוח והיצור של האוויוניקה של מטוס ה-F-16, שימש כנשיא חטיבת יצור המטוסים של ג'נרל דיינמיקס יצרנית ה F-16, ניהל את GDLS, מפעל ייצור הטנקים ,כיהן כשר הימיה של ארה"ב וכמשנה לשר ההגנה.

ראשי קרן גלילות הם סלי מרידור, לשעבר שגריר ישראל בארצות הברית, אהרון אברמוביץ לשעבר מנכ"ל משרד החוץ, קובי סמבורסקי ואריק קליינשטיין יוצאי יחידה 8200 של צה"ל אשר קיבלו יחדיו החלטה אסטרטגית להשקיע בחברות העוסקות בתחום ההגנה מפני מתקפות סייבר.

אינגלנד הסביר כי קיבל את ההחלטה להשקיע בקרן בעיקר בגלל היכולות הטכנולוגיות של התעשיות הביטחוניות והישראליות הבנויות על קליטת בוגרי יחידות המחשב והמודיעין של צה"ל ויכולתם לפתח מענה מבצעי למגוון איומי טרור מורכבים בלוחות זמנים קצרים במיוחד. אינגלנד ביקר בישראל כאורח של חברת אלול, שבראשה עומד דוד קוליץ.

אולי יעניין אותך גם

ראש המוסד לשעבר: "ביידן לא התחייב שימנע מאיראן להיות מדינת סף גרעינית"

דני יתום מהכנס הביטחוני של תדמור. באדיבות משרד תדמור לוי ושות'

ראש המוסד לשעבר: "ביידן לא התחייב שימנע מאיראן להיות מדינת סף גרעינית"

אלוף (מיל׳) דני יתום, ראש המוסד לשעבר, דיבר במפגש סגור שערך הדסק הביטחוני וה-HLS במשרד תדמור לוי ושות', בראשו עומד עו"ד שמעון אבירן, לשעבר סגן היועמ"ש למערכת הביטחון