האם אסד מסתיר מצבורי נשק כימי?

רשת CNN: גורמים בארה"ב בודקים חשד כי הנשיא הסורי אסד מסתיר מאגרי נשק כימי מפני המערב

רשת CNN דיווחה כי גורמים רשמיים בממשל האמריקאי בודקים חדשות כי משטרו של נשיא סוריה, בשאר אסד, לא הצהיר על כל מאגרי הנשק הכימי שברשותו וכי ייתכן שהוא מסתיר מאגר נשק מסוג זה מפני המערב.

כזכור בשבוע שעבר הצהירו פקחי האו"ם כי השלימו את השמדת מאגרי הנשק הכימי של סוריה. על פי הודעת האו"ם 21 מתקנים בהם הוחזק המאגר הושמדו.

עם זאת, הדיווח ב-CNN מצטט גורם רשמי שציין כי ארגוני המודיעים האמריקאים אולי לא מאשרים את הנושא אולם "הם נקטו פעולות המצביעות על כך שסוריה לא מוכנה להיפטר מכל הנשק בכימי שלה". הדיווח ב-CNN מסתמך על שיחות שערכו אנשי הרשת עם כמה בכירים בוושינגטון שנחשפו למידע מודיעיני מעודכן בנוגע לסוריה, אשר הועבר לכלל סוכנות המודיעין של ארצות הברית, למזכירות המדינה האמריקנית, משרד ההגנה וכן הבית הלבן.

בארה"ב מעריכים כי אם אסד מחזיק במאגרים מוסתרים ייתכן והסיבה העומדת מאחורי זה היא הכוונה לשמר את יכולותיו מול איום ישראלי על משטרו.

אולי יעניין אותך גם

האם יצליח האיש העשיר בלבנון להציל את המדינה השוקעת?

נג׳יב מיקאתי לאחר קבלת המנדט להקמת ממשלה, השבוע. צילום: Dalati Nohra/Handout via REUTERS

האם יצליח האיש העשיר בלבנון להציל את המדינה השוקעת?

נג׳יב מיקאתי נבחר כראש הממשלה המיועד, והוא ינסה להקים קואליציה במקום בו כשל קודמו במשך עשרה חודשים. ביקורת לא מעטה כבר נשמעת על המינוי של מי שנחשב בעיני רבים כחלק מהממסד המסואב