האלוף זמיר נכנס לתפקידו

ראש הממשלה קיבל מזכיר צבאי חדש - האלוף אייל זמיר שנכנס לתפקידו בטקס בקריה

תא"ל אייל זמיר הועלה לדרגת אלוף ונכנס רשמית לתפקידו כמזכירו הצבאי החדש של ראש הממשלה בנימין נתניהו. בטקס בפני חברי פורום צה"ל בקריה הועלה זמיר בדרגה בנוכחות נתניהו ושר הביטחון אהוד ברק שהודיע מוקדם יותר על פרישה מהחיים הפוליטיים.

במהלך הטקס אמר ראש הממשלה כי "אני ושר הביטחון מכירים כבר הרבה שנים, מסרבלים ועד חליפות והרבה דגמ"ח, ואני יודע את התרומה הגדולה מאוד שלך, לצה"ל ולעם ישראל וגם את התרומה שלך לממשלה, בעצמה ובמעשה. אלה דברים שהם חשובים מאוד לביטחונם של אזרחי ישראל ולביטחון המדינה, לא בלשון של הפרזה ולא בשום הגזמה, ולכן אני רוצה להגיד לך תודה".

זמיר מחליף את האלוף יוחנן לוקר שפרש מצה"ל לאחר 36 שנות שירות. בשנה וחצי האחרונות שימש זמיר כראש מטה מפקדת זרוע היבשה (מז"י). בעברו שימש תא"ל זמיר בין היתר, כמפקד המרכז לאימונים טקטיים במרכז הלאומי לאימונים ביבשה (מל"י), מפקד חטיבה 7, מפקד אוגדה 143, ומפקד אוגדה 36 (עוצבת געש).  

אולי יעניין אותך גם

צילום תמונות: אריאל חרמוני / משרד הביטחון
 

שר הביטחון במסר לעולם הערבי: ישראל לעולם תשמור על חופש הפולחן במקומות הקדושים

את הדברים אמר שר הביטחון, בני גנץ, בטקס יום הניצחון על גרמניה הנאצית. ״אנו מחוייבים להבטיח את זכויותיהם וביטחונם של כל אזרחי ישראל - יהודים, מוסלמים, נוצרים וצ'רקסים״, אמר גנץ