האלוף זאב ליבנה הלך לעולמו

מי שהיה המזכיר הצבאי של ראש הממשלה והמפקד הראשון של פיקוד העורף נפטר לפנות בוקר

האלוף (מיל') זאב ליבנה הלך לעולמו הלילה. האלוף לבנה כיהן בין היתר כמפקד חטיבת השיריון 401, ראש מפקדת חילות השדה (כיום זרוע היבשה), מפקדו הראשון של פיקוד העורף, המזכיר הצבאי של ראש הממשלה ונספח צה"ל בארצות הברית.

ליבנה התגייס בסוף שנת 1962 לגדוד הנח"ל המוצנח של חטיבת הצנחנים, ושם התקדם במסלולי הפיקוד והקצונה.

הוא נפצע בקרבות ברמת הגולן במלחמת ששת הימים ובמלחמת יום הכיפורים הוביל כוח צוערים מקורס קצינים של הצנחנים בחזית המצרית בסיני. לאחר מלחמת יום הכיפורים הוא עבר הסבה לשריון.
בזמן מלחמת לבנון, הוא שימש כסגן מפקד "כוח ורדי", כוח אוגדתי שלחם בגזרה המזרחית.

לאחר מלחמת המפרץ, עם הקמתו של פיקוד העורף כפיקוד הרביעי בצה"ל, זאב לבנה מונה בפברואר 1992 למפקדו הראשון. לפני כשנתיים עם הקמת המשרד להגנת העורף, ליבנה שימש כיו"ר "ועדת ליבנה" שעסקה בחלוקת תחומי האחריות והסמכויות בין משרד הביטחון למשרד להגנת העורף
.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מביע צער עמוק על פטירתו של האלוף במיל' זאב ליבנה. נתניהו: ''זאב ליבנה תרם רבות לביטחון המדינה בתפקידיו הרבים ובהם גם כמזכירו הצבאי בזמן בקדנציה הראשונה. כל מעייניו היו נתונים לביטחון ישראל. אני שולח את תנחומיי למשפחתו''.

אולי יעניין אותך גם

אחרי 37 שנים: בסיס חטיבת החילוץ וההדרכה של פיקוד העורף (בה"ד 16) עובר מצריפין למשכנו החדש ברמלה 

קרדיט: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון
 

אחרי 37 שנים: בסיס חטיבת החילוץ וההדרכה של פיקוד העורף עובר לרמלה 

הבסיס החדש משתרע על שטח של 120 דונם, מתוכם 15,300 מ"ר בנוי, וכולל: משרדים, מבני מגורים, כיתות לימוד והדרכה, מרכז לוגיסטי, מטווח מקורה, נשקייה, מסלול מכשולים, מגרש כדורסל וטריבונה