דש

'דראי

אחרי שאישראלי נעצר בתימן בחשד לריגול כלי התקשורת במדינה טוענים כי לאיש, הנושא שני שמות, יש אזרחות ישראלית והוא נעצר לפני כמה שבועות בדרום המדינה רועי קייס פורסם: 02.01.13, 14:12 כלי תקשורת בתימן דיווחו היום (ד') על מעצרו של אזרח ישראלי החשוד בהשתייכות לרשת ריגול שפועלת במדינה לטובת ישראל. על פי הנטען, האיש נתפס במחוז תעז בדרום המדינה לפני כמה שבועות ונושא שני שמות: עבדאללה מוחסן אל-חימי א-סיארי ואברהם א-דרעי. כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet האיש הועבר לעיר עדן, ושם נחקר על ידי מנגנוני הביטחון. גורם ביטחוני הוסיף כי החשוד נכלא לפני כמה שבועות בבית סוהר ובאחרונה הועבר למתקן כליאה אחר. על פי כלי תקשורת בתימן זו הפעם הראשונה שבה נתפס אדם בעל אזרחות ישראלית. בשנת 2009 פסק בית המשפט במדינה להוציא להורג מקומי שהורשע בריגול עבור ישראל, וערכאה אחרת גזרה עונש של 3 ו-5 שנות מאסר על שני אזרחים נוספים. פרשה זו מצטרפת לתפיסתו של האזרח הישראלי אנדריי פשניצ'ניקוב מבת-ים, שנעצר במצרים לאחר שהסתנן למדינה. הוא חשוד כי צילם מתקנים אסטרטגיים בטאבה, באזור האסור לצילום ונחקר על ידי השלטונות.

דיווחים בתימן: ישראלי נעצר בחשד שריגל עבור המוסד בתקשורת התימנית דווח כי אדם בשם "אברהם אלדרעי", לו ככל הנראה אזרחות כפולה, נעצר לפני כשבועיים ומוחזק בכלא מנצורה בעדן. גורם בטחוני סיפר כי "במהלך חקירתו התגלה כי ריגל עבור ישראל, והתכוון להרחיב את פעילותו ולהקים רשת ריגול בתימן" אסף גבור | 2/1/2013 12:10 Share on facebook Share on twitter תגיות: תימן גורמי הביטחון בתימן חוקרים אדם שנעצר לאחרונה באשמה כי ריגל לטובת המוסד הישראלי - כך מדווחת היום (ד') התקשורת במדינה. האדם, שככל הנראה נושא אזרחות כפולה ישראלית ותימנית, נעצר בעיר תעז בדרום תימן. אתרי חדשות בתימן דיווחו כי האזרח נושא שני שמות בשני דרכונים שונים, ונקרא "עבדאללה מחסן אלחימי" או "אברהם אלדרעי". על פי הדיווחים, החשוד נעצר לפני שבועיים והוא נמצא בהליכים משפטיים. מקור בטחוני אמר לעיתון עדן אל-ראד כי לאחר שנעצר הוא הועבר לבית סוהר בעיר הבירה עדן, ושם נחקר באשמת ריגול לטובת המוסד הישראלי. המקור ציין כי "במהלך חקירת אלדרעי, התגלה כי הוא ריגל לטובת ישראל והתכוון להרחיב את פעילותו ולהקים רשת ריגול בתימן". הוא הוסיף כי העצור הועבר בין מספר בתי כלא במהלך מעצרו וכעת הוא נמצא בבית הסוהר "מנצורה". זו הפעם הראשונה בה נעצר בתימן אדם המחזיק באזרחות ישראלית.

אולי יעניין אותך גם

האם יצליח האיש העשיר בלבנון להציל את המדינה השוקעת?

נג׳יב מיקאתי לאחר קבלת המנדט להקמת ממשלה, השבוע. צילום: Dalati Nohra/Handout via REUTERS

האם יצליח האיש העשיר בלבנון להציל את המדינה השוקעת?

נג׳יב מיקאתי נבחר כראש הממשלה המיועד, והוא ינסה להקים קואליציה במקום בו כשל קודמו במשך עשרה חודשים. ביקורת לא מעטה כבר נשמעת על המינוי של מי שנחשב בעיני רבים כחלק מהממסד המסואב