דיון תקציב לא ענייני

דיון תקציב לא ענייני

השימוש הציני שעשה הרמטכ"ל בזכרו של יצחק רבין ז"ל, בטקס לרגל יום השנה ה-16 לרציחתו, הוא הוכחה נוספת לכך שהדיון בתקציב הביטחון הנדרש לנוכח האיומים והשינויים שחלים במזרח התיכון רחוק מלהיות ענייני.

הדיון שהיה ענייני בחלק הראשון של השנה, הפך להיות דמגוגי ברגע שבו החלו המוני המפגינים לכבוש את הכיכרות ברחבי הארץ. מאותו רגע ראש הממשלה נתניהו החליט לדחות את הדיונים על תכנית רב שנתית חדשה לצה"ל.

מאז חזרו הצדדים המתנצחים על תקציב הביטחון להשתמש בכל התרגילים המוכרים מדיוני העבר : הפחדות (מצד מערכת הביטחון) והשמצות (מצד משרד האוצר).

הנאום של רא"ל בני גנץ הוא שלב חדש בדמגוגיה, וחבל, כי התקציב שיינתן לביטחון בשנים הבאות הוא בהחלט סוגיה גורלית. הוויכוח הענייני צריך להתנהל באופן מקצועי ולא באמצעות "ספינים" תקשורתיים.

אולי יעניין אותך גם

A view of the port area devastated by the massive explosion that took place on 4 August in Beirut, Lebanon. https://news.un.org/en/story/2020/09/1073252

פרשנות | מדיניות טיפול בנפיצים: המאבק בין המשרד להגנת הסביבה למשרד הביטחון עולה מדרגה

המשרד להגנת הסביבה הגיש התייחסות רשמית לטיוטת מסמך מדיניות מרחקי הפרדה למקורות סיכון נפיצים נייחים. ההתייחסות מכניסה אותו לעימות חזיתי עם משרד הביטחון וככל הנראה, גם מול התאחדות התעשיינים