דיווח: צבא סין עומד מאחורי הפריצות למחשבי ארה"ב

"הניו יורק טיימס" מדווח כי יחידת צבא סיניות פועלות מתוך בניין בשנגחאי במטרה לפגוע בתשתיות אמריקאיות במסגרת מתקפות סייבר

העיתון "הניו יורק טיימס" מדווח כי יחידה מיוחדת של צבא סין אחראית למרבית הפריצות למחשבי החברות הגדולות בארצות הברית ולארגונים וסוכנויות ממשלתיות אמריקניים.

על פי הדיווח, המודיעין האמריקני איתר את מוקד הפעילות בבניין בפרברי שנחאי, שמתוכו מתנהלת זה שנים המלחמה המקוונת של המשטר הסיני נגד ארה"ב. מי שמנהלת את מבצע הפריצה, על פי העיתון, היא יחידה 61398 של צבא סין. במקביל אמור להתפרסם בשעות הקרובות דו"ח חריג בסוגיית מתקפות הסייבר על ידי חברת אבטחת המחשבים האמריקנית "מנדיאנט". בדו"ח מציינים שמות של אנשים מכ-20 קבוצות האקרים , בהן  קבוצות המקושרות ליחידה הסינית.

קווין מנדיה, שעומד בראש החברה, אמר ל"ניו יורק טיימס" כי במבנה בשנגחאי פועלים מדי יום אלפי אנשים שמטרתם לתקוף את מערכות המחשב בארה"ב. הסינים מגלים עניין רב בפגיעה בתשתיות אמריקאיות, כלומר, ברשתות החשמל, מים וגז. מדובר בפגיעה המטלטלת את המערכת ומסוגלת לפגוע בכלכלת המדינה, מה שיוביל להתחזקות נוספת של סין.

אולי יעניין אותך גם

קרדיט צילום: Handout via Reuters

מתקפת כופרה השביתה את צינור הדלק הגדול בארה״ב

עליית מדרגה נוספת: המערכת של קולוניאל פייפליין, שאחראית לכמעט מחצית מאספקת הדלק של החוף המזרחי, מושבתת כבר מיום שישי בניסיון למזער את נזקי המתקפה. הנשיא ביידן מעודכן, נרמז כי ייתכן ורוסיה מעורבת