דיווח-עריקת בכירים מצפון קוריאה

לפי דיווח באתר koreabang.com, קבוצה של 70 בכירים צפון קוריאנים ערקה לסין. לפי הדיווח, מדובר בבכירים המחזיקים, בין השאר, מידע לגבי תכנית הגרעין הצפון קוריאנית

מגדל שמירה בגבול בין צפון ודרום קוריאה - US Army Photo by Edward N. Johnson

מקורות בממשלת דרום קוריאה מדווחים כי מספר גדול של פקידים צפון קוריאנים בכירים נמלטו לסין בעקבות ההוצאה להורג של ג'אנג סונג-הטיק (Jang Song-Taek’s), שהיה יו"ר ועדת ההגנה הלאומית של צפון קוריאה. כך על פי דיווח באתר koreabang.com.

לפי הדיווח, מדובר בהזדמנות פז לשירותי המודיעין של דרום קוריאה (ולא רק שלהם). על פי השמועה, לאחד הבכירים שנמלטו יש רשימה של מרגלים צפון קוריאנים המתגוררים בדרום. בנוסף לזאת, יש לו ידע לגבי פרובוקציות של צפון קוריאה שתוכננו לצאת לפועל מתישהו בין ינואר למרץ שנה הבאה.

לפי הדיווח המקורי מאתר segye.com מדובר בקבוצה של כ-70 בכירים, בניהם אנשי צבא, פוליטיקאים לשעבר ואנשים המקורבים לממשל שיש בידיהם מידע אודות תכנית הגרעין הצפון קוריאנית. לפי אותו דיווח, חלק מהקבוצה נמצא במגעים עם המודיעין הדרום קוריאני בזמן שהם שומרים על פרופיל נמוך במקום בטוח בסין.

בין איראן לצפון קוריאה

לפי הערכות במערב, יש לצפון קוריאה יד ורגל בתכנית הגרעין של איראן. אם באמצעות העברת טכנולוגיה גרעינית או טכנולוגיה של טילים ארוכי טווח. חלק מההשערות כוללות גם אפשרות שצפון קוריאה מעשירה אורניום עבור איראן ב"מיקור חוץ".

אין ספק כי אם אכן ערקו בכירים עם ידע לגבי תכנית הגרעין הצפון קוריאנית, כי אז מדובר במידע יקר מפז עבור שירותי הביון המערביים, כולל אלו של ישראל.

אולי יעניין אותך גם

By U.S. Navy photo by Mass Communication Specialist 2nd Class Rebecca J. Moat - http://www.navy.mil/view_image.asp?id=37425, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3499357

צוות אונייה דרום קוריאנית שביצע משימת לחימה נגד פיראטים נדבק כמעט כולו בנגיף הקורונה

בדרום קוריאה רוצים להחליף את כל הלוחמים בלוחמים מחוסנים ואת החולים להטיס לטיפול במדינה