דיווח: נבחר מנהל חדש ל-NSA

על פי דיווח באתר ה-washingtonpost, הנשיא אובמה חתם על מינויו של סגן האדמירל מייקל ס רוג'רס כמנהל הסוכנות לביטחון לאומי ופיקוד הסייבר של הפנטגון. הוא צפוי להחליף בתפקידו את הגנרל קית' אלכסנדר

Vice Admiral Michael S. Rogers, Commander, U.S. Fleet Cyber Command - security-innovation

הנשיא אובמה חתם על מינויו של סגן האדמירל מייקל ס רוג'רס כמנהל הסוכנות לביטחון לאומי ופיקוד הסייבר של הפנטגון, כך על פי מקורות שמכירים את ההחלטה ופרסום באתר washingtonpost.

בצעד יוצא דופן, אובמה עצמו ראיין את רוג'רס בשבוע שעבר, מהלך המשקף את הפרופיל הגבוה של העבודה בתקופה שבה ה-NSA מושך אש בשל שיטות המעקב שלו. דוברת הבית הלבן, קייטלין היידן, סרבה להגיב, אבל אנשים שמכירים את העניין אמרו כי הודעה צפויה בקרוב.

רוג'רס, קריפטולוג של חיל הים, נתפס כבר מזמן כמועמד המוביל להחליף את הגנרל קית' אלכסנדר, מי שהיה מנהל ה-NSA מאז 2005. אלכסנדר, שיפרוש ב-14 במרס הוא ראש ה-NSA הוותיק ביותר. הוא גם מפקדו הראשון של פיקוד הסייבר של ארה"ב, אשר הושק ב-2009. ועדת השירותים המזוינים של הסנאט צפויה לחקור אותו בנושאים הקשורים למבצעי הסייבר ול-NSA.

רוג'רס תדרך באופן קבוע מנהיגים צבאיים ואזרחיים בכירים בפנטגון. הוא היה מעורב בנושאי מדיניות ההגנה בסייבר וכיהן כראש פיקוד הסייבר של הצי. אבל הוא לא היה צריך להגן על סוכנות הביון הגדולה בארה"ב נגד אישומים בגין עבירות על חוקי המעקב והפרטיות, ועל החוקה.

בחודש שעבר, אובמה החליט שלא לפצל את ההנהגה של פיקוד ה-NSA והסייבר. אובמה גם בחר שלא לסיים את מסורת 62 השנים בהן ה-NSA מונהג על ידי קצין במדים. אלכסנדר, שתמך ברוג'רס כיורשו, טען כבר מזמן כי ​פיקוד הסייבר וה-NSA צריכים להיות תחת מנהיג אחד משום שמשימת הסייבר הצבאית תלויה במידה רבה על הרשתות והיכולות של ה-NSA.

בתגובה, אמרו כמה אנשי סייבר צבאיים לאתר כי פיקוד הסייבר לעולם לא יבשיל כארגון, אלא אם כן תפקידי המנהיגות יפוצלו.