דיווח: חילוט כספי תעש בהודו

בהודו מדווחים כי רשויות חילטו 44 מיליון דולרים מכספי החברה בשל מעורבותה לכאורה בשחיתות

אבי פלדר, מנכ"ל תעש (צילום: תעש)

כלי התקשורת בהודו דיווחו כי הממשלה המקומית חילטה ערבות של 44 מיליון דולרים מהתעשייה הצבאית על מעורבותה לכאורה בפרשיית שוחד שעירבה בכירים במערך ההגנה ההודי.

כזכור בחודש שעבר החליטה ממשלת הודו להקפיא את כל ההתקשרויות עם תעש למשך 10 שנים בשל החשד למעורבות בשחיתות מצד החברה. יחד עם תעש נכנסו ל"רשימה השחורה" ההודית עוד חמש חברות ביטחוניות ששמן נקשר לפרשייה המביכה, שהתגלתה עם מעצרו של בכיר הודי ביוני 2009.

מהתעשייה הצבאית אישרו כי הסכום אכן חולט אולם טוענים כי מדובר במהלך שבוצע כבר בספטמבר 2011, חודשים לפני ההחלטה על הקפאת ההתקשרויות עם החברה.

"מדובר בכספי מקדמות שחולטו עוד בחודש ספטמבר 2011, עוד בטרם התקבלה ההחלטה בעניינה של התעש- בחודש מרץ 2012. יצויין כי בית המשפט בהודו קבע כי חילוט חלק מהערבויות נעשה שלא כדין. תעש פעלה ופועלת כחוק ומתכוונת לערער בפני כל הגורמים המסמכים בהודו על ההחלטה ועל ההתנהלות בנושא. וזאת מכיוון שההחלטה מתבססת על נתונים שגויים ומנתונים שהעבירה החברה למשרד ההגנה בהודו", לשון תגובת תעש.

אולי יעניין אותך גם

President Joe Biden and Vice President Kamala Harris deliver remarks during an American Rescue Plan virtual event to thank stakeholders Friday, March 12, 2021, in the Roosevelt Room of the White House. (Official White House Photo by Adam Schultz)

משרד ההגנה האמריקני מבקש תוספת לתקציב ההגנה

מינהל התקציבים של הבית הלבן הודיע ביום ששי כי מדובר במימון "ההגנה הלאומית" לשנת הכספים 2022