דיווח: איראן ממשיכה לחמש את אסד

העיתון "הניו יורק טיימס" מדווח כי עיראק מאפשרת לטיסות מאיראן לעבור במרחב האווירי שלה, למרות הפצרות ארה"ב לחדול מכך

בשאר אל-אסד ואחמדינג'אד (ארכיון: AP)

למרות הפצרות ארה"ב, עיראק ממשיכה לאפשר לאיראן לשלוח ציוד צבאי לסוריה דרך המרחב האווירי שלה, כך מדווח העיתון "הניו יורק טיימס". על פי הדיווח, איראן חידשה את הרכבת האווירית לסוריה במאמץ לחזק את כוחותיו של הנשיא אסד, שספגו לאחרונה מספר מכות קשות.

מוקדם יותר השנה ביקשו האמריקאים מראש ממשלת עיראק לסגור את המרחב האווירי של מדינתו בפני הטיסות האיראניות. ראש הממשלה העיראקי לא השיב לבקשות ארה"ב, למרות תמיכת הבית הלבן במשטרו.

על פי הדיווח, סגן נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, ניהל שיחה עם ראש ממשלת עיראק, נורי כמאל אל-מאליקי, באמצע חודש אוגוסט, בו הוא הביע את חששות ארה"ב מפני המשך אספקת הנשק האיראני לכוחות הצבא הסורי. ב"ניו יורק טיימס" כותבים כי עצם העבודה שהטיסות נמשכות, מראות על היעדר השפעה ממשית של ממשל אובמה בקרב הצמרת המדינית בעיראק.

גורם צבאי לבנוני אמר לעיתון כי "כל עוד האיראנים שולטים באוויר, וכוחות הצבא שולטים בשדות התעופה - לאסד אין בעיה להמשיך ולקבל את משלוחי הנשק מאיראן, המסייעים לו להחזיק בשלטון".

אולי יעניין אותך גם

ראש המוסד לשעבר: "ביידן לא התחייב שימנע מאיראן להיות מדינת סף גרעינית"

דני יתום מהכנס הביטחוני של תדמור. באדיבות משרד תדמור לוי ושות'

ראש המוסד לשעבר: "ביידן לא התחייב שימנע מאיראן להיות מדינת סף גרעינית"

אלוף (מיל׳) דני יתום, ראש המוסד לשעבר, דיבר במפגש סגור שערך הדסק הביטחוני וה-HLS במשרד תדמור לוי ושות', בראשו עומד עו"ד שמעון אבירן, לשעבר סגן היועמ"ש למערכת הביטחון