דובי לביא מונה למ"מ ראש אפ"י במקום שליט שפרש

האל"מ (מיל') דובי לביא מחיל האוויר ייכנס לתפקידו בסוף ינואר. לביא עומד בראש מנהלת המל"טים של מפא"ת. בישראל דיפנס נחשף כי מאיר שליט פרש מתפקידו בעקבות פרשה של העברת טכנולוגיות מתקדמות לסין

אל״מ (מיל') דובי לביא מונה לתפקיד ממלא מקום ראש אפ״י (אגף לפיקוח הייצוא הביטחוני) במשרד הביטחון, במקומו של מאיר שליט שהודיע לפני מספר שבועות על עזיבתו. לביא הוא ראש מנהלת המל״טים במפא"ת, ולפני זה עסק בתפקידים דומים בחיל האוויר. הוא צפוי להיכנס לתפקידו בסוף ינואר.

כזכור מערכת "ישראל דיפנס" חשפה בשבוע שעבר כי שליט החליט לפרוש מתפקידו בשל העברת אמצעי טכנולוגי מתקדם לסינים. במוקד הפרשה שהובילה להחלטת שליט לפרוש עמדה בקשת ארה"ב לערוך בירור על כיצד מערכת קירור מיניאטורית מתוצרת חברת "ריקור", המשמשת לציוד אלקטרו-אופטי זעיר ואף למנגנוני טילים, הגיעה כרכיב בתוך מערכת כוללת שעשתה את דרכה לסין.

את הבדיקה בפרשה ערך מאיר שליט בעצמו, שגילה כי הרכיב המדובר נמכר למדינה אירופית ומשם הגיע לסין. בעקבות הפרשה החדשה, שנידונה בדרגים הגבוהים ביותר במערכות הביטחון של שתי הארצות, יצא מאיר שליט להתנצל בפני האמריקאים, וכאמור לאחר שובו לישראל החליט לסיים את תפקידו.

אולי יעניין אותך גם