גרמניה וישראל חתמו על הצהרת כוונות משותפת בתחום הסייבר

"המטרה היא לשפר את בטיחותן של מערכות IT ולהפוך את האינטרנט למרחב של חופש וביטחון", נאמר בהודעת ראש הממשלה

מקור: פייסבוק ראש הממשלה

ב-16 בפברואר 2016, קיימו ממשלת גרמניה וממשלת ישראל את סבב ההתייעצויות הבין-ממשלתיות השישי בברלין. במסגרתו, חתמו משרד הפנים הפדרלי הגרמני ומטה הסייבר הלאומי של מדינת ישראל על הצהרת כוונות משותפת במטרה להעמיק את שיתוף הפעולה ביניהם בתחום הביטחון בסייבר. המטרה היא לשפר את בטיחותן של מערכות IT ולהפוך את האינטרנט למרחב של חופש וביטחון.

הקנצלרית וראש הממשלה חוזרים ומדגישים את החשיבות הגדולה שהם מייחסים ליחסים בין שתי הממשלות ושני העמים. הם סיכמו שסבב ההתייעצויות הבא יתקיים בירושלים במהלך שנת 2017.

"המפגשים הבין-ממשלתיים הקבועים הללו הם עדות לשותפות הייחודית בין שתי מדינותינו והם מהווים ביטוי לעומקו והיקפו של שיתוף הפעולה בינינו", אמר בנימין נתניהו, ראש הממשלה. "במפגשים הבין-ממשלתיים שקיימנו היום דנו בהרחבת מגוון התחומים בהם אנו עובדים יחד, ואני רוצה להודות לך, לעמיתייך השרים ולשותפייך לקואליציה על שיתוף פעולה יוצא מן הכלל, על נחישותם להביא להישגים אמיתיים למען עמינו בתחומים של הגנה וביטחון ובייחוד בתחום החדש שהזכרת של אבטחת סייבר, תחום המציב בפני כולנו אתגרים והזדמנויות כאחד. יחד נצליח יותר מאשר בנפרד". 

אולי יעניין אותך גם