גנץ: כל בחור וטוב לנשק

הרמטכ"ל התייחס לגיוס החרדים בביקור בבקו"ם. באשר לאיראן, אמר גנץ כי "הדרג המדיני מחליט"

הרמטכ"ל בבקו"ם (צילום: אתר צה"ל)

הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, הגיע לביקור בבסיס תל השומר לרגל הגיוס לחיל התותחנים. הרמטכ"ל נפגש עם המתגייסים וגם התייחס לשאלות הכתבים שהיו במקום.

באשר לסוגיית גיוס החרדים, על רקע פקיעתו של חוק טל מחר, אמר הרמטכ"ל כי "זוהי איננה סוגיה צבאית אלא פוליטית. הדרג הפוליטי הכריע בעניין הזה וכאשר הכריע את שהכריע וחוק גיוס חובה נכנס לתוקפו בלי חוק אחר. כל מה שהדרג המדיני יחליט בעניין הזה - צה"ל יערך בהתאם. כל בחור וטוב לנשק". מוקדם יותר נודע כי שר הביטחון, אהוד ברק, הורה לצבא להגיש בתוך חודש תכנית לגיוס האוכלוסייה החרדית.

גנץ התייחס גם לפרסומים האחרונים שטענו כי הוא מתנגד לתקיפה באיראן. הרמטכ"ל הכחיש את הדברים ואמר "אף אחד מהפרסומים לא נאמר ממני ומטעמי. איראן בעת הזאת ממשיכה לעשות מאמצים להגיע ליכולת גרעינית צבאית, זאת בעיה חמורה גם עולמית וגם אזורית ולא נכון לישראל להתעלם ממנה".

הוא הוסיף כי "איראן היא המדינה היחידה בעולם שמפתחת גרעין וקוראת להשמדה של מדינה אחרת. צה"ל ערוך ונכון לפעול ומבחינתנו האמירה כל האופציות על השולחן זו לא סיסמה אלא תכנית עבודה - למעשה כל מה שהדרג המדיני יחליט. את מה שיש לי לומר לדרג המדיני אני אומר והם מקשיבים".

אולי יעניין אותך גם