גנץ יישאר לשנה רביעית

ראש הממשלה קיבל את המלצת שר הביטחון בעניין. הצעד, שאותו תתבקש הממשלה לאשר בשבוע הבא, נחשב בעייתי מבחינה משפטית שכן לפי חוק, הארכת כהונתו של רמטכ"ל בשנה נוספת מחייבת נסיבות ביטחוניות מיוחדות

רא"ל גנץ (יח"צ)

המלצת שר הביטחון משה יעלון על הארכת כהונתו של הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, בשנה נוספת התקבלה היום (חמישי) על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו. המינוי, שאותו תתבקש הממשלה לאשר בשבוע הבא, נחשב בעייתי מבחינה משפטית, שכן לפי חוק, הארכת כהונה מחייבת "נסיבות ביטחוניות מיוחדות".  
 
לדברי נתניהו, שנפגש עם גנץ אמש ועדכן אותו בדבר ההחלטה, האחרון הוביל את צה"ל בהצלחה מרשימה, בייחוד "מול אתגרים ביטחוניים מהמורכבים שידעה מדינת ישראל".  

יעלון הוסיף: "הרמטכ"ל מוביל את צה"ל להישגים שאת רובם איני יכול לפרט, אבל הם מאפשרים לאזרחי ישראל להמשיך בשגרת חייהם ולמדינת ישראל להמשיך לפרוח ולשגשג. בתקופה שבה המזרח התיכון חווה סערות חסרות תקדים בהיקפן, ובפנינו ניצבים אתגרים כבדים וחסרי תקדים, מקרוב ומרחוק, אני סבור שהרמטכ"ל גנץ הוא האיש הנכון במקום הנכון".
 

אולי יעניין אותך גם

צילום: דובר צה״ל

דעה | החלטות על מינוי בכירים במערכת הביטחון מעוכבות בגלל פוליטיקה 

החלפת ראשי ארגונים, יו״רים בחברות ביטחוניות, מנהל רשות החברות והארכת כהונה לרמטכ״ל הן חלק מההחלטות שהממשלה מחליטה לא לקבל. ״האם שיקולים פוליטיים זרים עומדים מאחורי העיכובים האלה?״, מתריעה התנועה לאיכות השלטון