גנץ יישאר לשנה רביעית

ראש הממשלה קיבל את המלצת שר הביטחון בעניין. הצעד, שאותו תתבקש הממשלה לאשר בשבוע הבא, נחשב בעייתי מבחינה משפטית שכן לפי חוק, הארכת כהונתו של רמטכ"ל בשנה נוספת מחייבת נסיבות ביטחוניות מיוחדות

רא"ל גנץ (יח"צ)

המלצת שר הביטחון משה יעלון על הארכת כהונתו של הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, בשנה נוספת התקבלה היום (חמישי) על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו. המינוי, שאותו תתבקש הממשלה לאשר בשבוע הבא, נחשב בעייתי מבחינה משפטית, שכן לפי חוק, הארכת כהונה מחייבת "נסיבות ביטחוניות מיוחדות".  
 
לדברי נתניהו, שנפגש עם גנץ אמש ועדכן אותו בדבר ההחלטה, האחרון הוביל את צה"ל בהצלחה מרשימה, בייחוד "מול אתגרים ביטחוניים מהמורכבים שידעה מדינת ישראל".  

יעלון הוסיף: "הרמטכ"ל מוביל את צה"ל להישגים שאת רובם איני יכול לפרט, אבל הם מאפשרים לאזרחי ישראל להמשיך בשגרת חייהם ולמדינת ישראל להמשיך לפרוח ולשגשג. בתקופה שבה המזרח התיכון חווה סערות חסרות תקדים בהיקפן, ובפנינו ניצבים אתגרים כבדים וחסרי תקדים, מקרוב ומרחוק, אני סבור שהרמטכ"ל גנץ הוא האיש הנכון במקום הנכון".
 

אולי יעניין אותך גם

צילום תמונות: אריאל חרמוני / משרד הביטחון
 

שר הביטחון במסר לעולם הערבי: ישראל לעולם תשמור על חופש הפולחן במקומות הקדושים

את הדברים אמר שר הביטחון, בני גנץ, בטקס יום הניצחון על גרמניה הנאצית. ״אנו מחוייבים להבטיח את זכויותיהם וביטחונם של כל אזרחי ישראל - יהודים, מוסלמים, נוצרים וצ'רקסים״, אמר גנץ