גנץ יישאר לשנה רביעית

ראש הממשלה קיבל את המלצת שר הביטחון בעניין. הצעד, שאותו תתבקש הממשלה לאשר בשבוע הבא, נחשב בעייתי מבחינה משפטית שכן לפי חוק, הארכת כהונתו של רמטכ"ל בשנה נוספת מחייבת נסיבות ביטחוניות מיוחדות

רא"ל גנץ (יח"צ)

המלצת שר הביטחון משה יעלון על הארכת כהונתו של הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, בשנה נוספת התקבלה היום (חמישי) על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו. המינוי, שאותו תתבקש הממשלה לאשר בשבוע הבא, נחשב בעייתי מבחינה משפטית, שכן לפי חוק, הארכת כהונה מחייבת "נסיבות ביטחוניות מיוחדות".  
 
לדברי נתניהו, שנפגש עם גנץ אמש ועדכן אותו בדבר ההחלטה, האחרון הוביל את צה"ל בהצלחה מרשימה, בייחוד "מול אתגרים ביטחוניים מהמורכבים שידעה מדינת ישראל".  

יעלון הוסיף: "הרמטכ"ל מוביל את צה"ל להישגים שאת רובם איני יכול לפרט, אבל הם מאפשרים לאזרחי ישראל להמשיך בשגרת חייהם ולמדינת ישראל להמשיך לפרוח ולשגשג. בתקופה שבה המזרח התיכון חווה סערות חסרות תקדים בהיקפן, ובפנינו ניצבים אתגרים כבדים וחסרי תקדים, מקרוב ומרחוק, אני סבור שהרמטכ"ל גנץ הוא האיש הנכון במקום הנכון".
 

אולי יעניין אותך גם

האם יצליח האיש העשיר בלבנון להציל את המדינה השוקעת?

נג׳יב מיקאתי לאחר קבלת המנדט להקמת ממשלה, השבוע. צילום: Dalati Nohra/Handout via REUTERS

האם יצליח האיש העשיר בלבנון להציל את המדינה השוקעת?

נג׳יב מיקאתי נבחר כראש הממשלה המיועד, והוא ינסה להקים קואליציה במקום בו כשל קודמו במשך עשרה חודשים. ביקורת לא מעטה כבר נשמעת על המינוי של מי שנחשב בעיני רבים כחלק מהממסד המסואב