גם הודו מתקינה מערכת מעקב

מערכת המעקב ההודית קיבלת את השם 'Netra' והיא מצטרפת לאמצעי מעקב דיגיטליים נוספים שמפעילה ממשלת הודו נגד אזרחיה, בינהם מערכת מקבילה ל-PRISM של ה-NSA בשם CMS

מנטרים את האינטרנט, גם בהודו (invea.com)

אמנם אין עדיין חוק פרטיות בהודו, אבל זה לא מפריע, ואולי אף מעודד את הממשלה להשיק את מערכת ניטור האינטרנט 'Netra' ראשי התיבות של (NEtwork TRaffic Analysis). מדובר במערכת אשר תהיה מסוגלת לזהות מילים חשודות כמו "התקפה", "פצצה", "פיצוץ" או "להרוג" בזמן אמת במדיה חברתית , דואר אלקטרוני, שירותי מסרים מידיים , בלוגים ועוד. כך מדווח אתר The Economic Times.

בצטטו פתק ממחלקת התקשורת, מציין הדו"ח כי סוכנויות הביטחון יהיו מסוגלות לפקח על תעבורת הקול בשירותים כמו סקייפ , Google Talk ואחרים באמצעות מערכת זו. הפריסה שלה תאפשר את הקמתו של מרכז סריקה ותיאום אינטרנט לאומי, בדומה לאלה הנמצאים בארצות הברית, בריטניה, סין ומדינות נוספות.

מערכת Netra פותחה על ידי המרכז לבינה מלאכותית ורובוטיקה ( CAIR ), מעבדה תחת ארגון מו"פ של משרד ההגנה ( DRDO ) שמחקריו מתמקדים בתחומים שונים הקשורים בהגנת טכנולוגיית מידע ותקשורת, כמו בינה מלאכותית, רובוטיקה, מערכות חכמות, תקשורת ואבטחת מידע. המעבדה גם עובדת עם המרכז לפיתוח טלמטיקס (C- dot) כדי לפתח אסטרטגיה רשמית למעקב אחר שימוש באינטרנט. נראה כי Netra תהפוך למרכיב מרכזי בתכנית המעקב באינטרנט של ממשלת הודו בשנים האחרונות.

דיווח מוקדם יותר מחודש שעבר, חשף כי הממשלה מתכננת לבקש מארה"ב לחלוק את הטכנולוגיה שהיא משתמשת בה כדי לפענח שיחות מוצפנות בשירותי צ'אט כמו WhatsApp וסקייפ, אם החברות לא יסכימו לתת את המידע בעצמן לממשלה. בשנה שעברה, היו גם דיווחים של כמה ספקיות אינטרנט הודיות שביקשו מהממשלה לכפות על חברות אינטרנט זרות כמו פייסבוק וגוגל להקים חוות שרתים מקומיות בהודו.

בחודש שעבר, דווח כי פרויקט איסוף המודיעין השאפתני של ממשלת הודו "גריד המודיעין הלאומי" (NATGRID) יכנס לפעולה בארבעה החודשים הקרובים והשלב הראשון עלול להיות כרוך "בקישור זמן אמת" של נתונים בין הגופים השונים באמצעות הפלטפורמה.

חוץ מזה, יש להודו את המערכת המרכזית לניטור (CMS), שהיא בעצם הגרסה המקבילה של הודו לתכנית המעקב PRISM של ה-NSA. היא עוקבת אחר מה שאזרחים אומרים או כותבים בטלפון או באינטרנט, על ידי קבלת גישה ישירה ממפעילי תקשורת וספקיות אינטרנט.

בחודש יולי האחרון, היו גם דיווחים כי המחלקה לתקשורת (DoT) מתכננת לבקש מכל מפעילי התקשורת במדינה לחבר את מערכות הניטור שלהן (LIS) למערכת המעקב הממשלתית של הודו (CMS), צעד שגובה בהכנסת סעיפים ברישיונות הסלולריים הניתנים לאותן חברות.

אולי יעניין אותך גם

בתמונה (מימין לשמאל): סמנכ"ל התעשייה האווירית ומנהל חטיבת תעופה, יוסי מלמד ומנכ"ל ESG, כריסטופר אוטן (קרדיט: ESG)

תעשייה אווירית וחברת ESG הגרמנית יפתחו מערכת תקשורת זמן אמת בין כלי טיס

התעשייה האווירית חתמו על הסכם שיתוף פעולה לפיתוח מערכת תקשורת בין כלי טיס עבור חיל האוויר הגרמני