גישה למייל או גירוש?

דיווח: בודקים בנתב"ג דרשו מתיירים החשודים בפעילות פרו-פלשתינית גישה לפייסבוק ולמייל, או שיגורשו לאלתר

בודק בטחוני בנתב"ג (ארכיון:AP)

האם הבודקים הביטחוניים בנתב"ג הרחיקו לכת? סוכנות הידיעות AP מדווחת כי מספר תיירים "חשודים" במעורבות בפעילות פרו-פלשתינית נדרשו להעניק לבודקים בנמל התעופה גישה לפייסבוק שלהם ולחשבונות הדואר האלקטרוני, או שיגורשו מהארץ.

סנדרה תמרי, תיירת אמריקנית ממוצא פלסטיני, סיפרה לכתב הסוכנות כי כאשר נחתה בישראל, הפנה אותה איש ביטחון למחשב שעליו עמוד הכניסה ל-GMAIL, וביקש ממנה להתחבר לחשבונה האישי, על בסיס חשד למעורבותה בפעילות פרו-פלשתינית. תמרי סיפרה כי כשסירבה, היא גורשה מישראל.

על פי AP לא מדובר במקרה בודד. "ישראל מנסה להצדיק תדמיתה הביטחונית באבטחת נמלי תעופה באמצעות טוויסט מעידן לוחמת הסייבר", התלוננו תיירים. לטענתם המהלך מכוון בעיקר נגד תיירים ערבים או מוסלמים, שלהם רקע בפעילות עם ארגונים פרו-פלשתינים. 

 בשב"כ הגיבו לדברים ומסרו לסוכנות הידיעות כי תמרי אכן נחקרה, אך סוכניו פעלו בהתאם לחוק. מרשות שדות התעופה נמסר כי אין מדובר בתחום האחריות שלהם.

אולי יעניין אותך גם

President Joe Biden And Vice President Kamala Harris walk from the Rose Garden of the White House to the Oval Office Friday, March 12, 2021, following their remarks celebrating the passage of the American Rescue Plan. (Official White House Photo by Adam Schultz)

דעה | עצמאות 73: ישראל מגדלת עמוד שדרה ויוצאת נגד ארה״ב 

ישראל החליטה להתעמת עם ארה״ב סביב הסכמות הגרעין במהלך שחושף עמוד שדרה ישראלי. למרות הנזק האפשרי ביחסים, נראה כי בירושלים עתידים לאשר עוד מבצעים באיראן אם ביידן לא ייסוג מהסכמות 2015