גיוס האופנועים הכבדים יחודש

בצבא החליטו לגייס את כלי הרכב הדו-גלגליים ל"מילואים" על מנת להימנע מעמידה בפקקים במצבי חירום או אסון לאומי

אופנוע קוואסקי

צה"ל יחל לגייס מחדש אופנועים כבדים בשעת חירום, כך גילו למערכת ישראל דיפנס גורמים בצבא. על פי החלטת צה"ל, כלי הרכב הדו-גלגליים יגוייסו בשעת חירום בגלל החסימות כבישים הצפויות במקרה של מתקפת טילים על ישראל או מקרי חירום לאומיים אחרים.

על הפעלת מערך הגיוס מופקד המרכז לגיוס אמצעים וריתוק משקי באט"ל (מרכז לאו"ם). למרכז סמכויות גיוס בשעת חירום מתוקף התקנות לשעת חירום.

כבר לפני 10 שנים החליטו בצה"ל להתחיל לגייס אופנועים לשעת חירום, אולם בעקבות ביקורת חריפה של בעלי הרכבים הדו-גלגליים, הוחלט לסגת מהרעיון. כאמור, כעת, בשל המצב העתידי שעלול להתקיים בשעת מלחמה או אסון לאומי המוני, בצבא החליטו לשוב ולגייס את האופנועים.

שילובם של אופנועים בטיפול במקרי חירום הוא אינו רעיון חדשני. באתר ישראל דיפנס כבר נחשף בעבר כי בנציבות הכבאות וההצלה בוחנים את שילובם של אופנועים כהתערבות ראשונית לכיבוי האש עד אשר יגיעו הכבאיות של לוחמי האש. רב טפסר שחר איילון, אומר כי "בגלל פקקים בכבישי ישראל, הרבה פעמים קורה שלכבאיות לוקח זמן להגיע למקום השריפה".

אולי יעניין אותך גם

דעה | ישראל הרסה את השם של מערכות ההגנ״א הרוסיות - וזה פוגע במכירות 

הצבא הרוסי התחיל להלל את מערכות ההגנ״א שלו בסוריה ללא הוכחות להצלחות. למה עכשיו? פשוט. המערכות הרוסיות לא עוצרות את הישראליות והאמריקאיות ולקוחות התעשייה הרוסית מתחילים לשאול שאלות