"גורמי ביון מערביים העבירו מידע לאסד"

העיתון "הוול סטריט ג'ורנל" מדווח כי גורמי מודיעין אירופאיים נפגשו עם נציגי נשיא סוריה והעבירו להם מידע על קיצונים אירופאיים הפועלים בסוריה

האם אירופה משתפת פעולה עם סוריה בנושאי מודיעין? העיתון האמריקאי "הוול סטריט ג'ורנל" מדווח כי סוכנים מטעם גופי ביון אירופיים נפגשו עם נציגים של נשיא סוריה אסד, במטרה לחלוק מידע.
 
על פי הדיווח מדובר על מידע שיש בידי ארגוני המודיעין האירופאיים על קיצונים שפועלים בתוך סוריה. בנוסף דווח כי מדובר במידע על אישים מאירופה שפועלים בתוך סוריה במטרה לסייע למורדים ולהביא לנפילת שלטונו של אסד.

העיתון טוען כי הוא מתבסס על גורמים רשמיים במערב ובמזרח התיכון שאישרו את דבר קיום המפגש. אם הדיווח אכן נכון - מדובר בפעם הראשונה שנציגי המודיעין המערבי נפגשים עם נציגי אסד, מאז שנותקו הקשרים בעקבות פרוץ מלחמת האזרחים במדינה. כזכור מדינות המערב החזירו את הסגל הדיפלומטי שלהם מדמשק במחאה על הלחימה.

אולי יעניין אותך גם

צילום: Alex Milan Tracy/Sipa USA via REUTERS

מלכוד 22: הביון הרוסי לומד מהתראות הסייבר של המערב

מערכי הסייבר של ארה״ב ובריטניה פרסמו בשנה שעברה התראה משותפת בנוגע לניסיונות תקיפה מקוונים של ארגונים המקושרים לכאורה לביון הרוסי. כעת, נטען שהארגונים משתמשים במידע שפורסם לשינוי טקטיקות ההתקפה