"'ג'ון הג'יהאדיסט' נהרג מפגיעת טיל 'הלפייר' ששיגר מל"ט REAPER"

בפנטגון אומרים כי הם משוכנעים שבכיר דאעש נהרג בתקיפה שהתבצעה בחמישי האחרון בשטח סוריה

"'ג'ון הג'יהאדיסט' נהרג מפגיעת טיל 'הלפייר' ששיגר מל"ט REAPER"
'ג'ון הג'יהאדיסט', מוחמד מוואזי, איש דאעש בעל המבטא הבריטי, שערף את ראשיהם של קרבנות דאעש, נהרג מפגיעת טיל ששיגר לעברו מל"ט אמריקני חמוש מדגם  MQ-9  REAPER ביום חמישי.
ניו יורק טייס ו-CNN דיווח מפי דובר הקואליציה, הקולונל האמריקני סטיב וורן, שהמל"ט שיגר טיל הלפייר ליד העיר רקה שבסוריה. הפנטגון משוכנע "כמעט מעבר לכל ספק" שמוואזי נהרג בהתקפה, מסר קולונל וורן בתדרוך ביום ששי. לדבריו, המשימה היתה כרוכה במערך  ממושך אחר היעד, ואין ספק שמוואזי היה ברכב בעת ההתקפה.
 
'ריפר' הוא מל"ט אמריקני לטיסות בגובה בינוני עד גבוה מתוצרת ג'נרל אטומיקס בסן דייגו, ונחשב לכלי הטיס ההתקפי הבלתי מאוייש מספר 1  של חיל האוויר האמריקני. 'ריפר' נמצא בשרות מאז 2014, ובחיל האוויר יש 153 מל"טים מדגם זה. 'ריפר' הוא גירסה גדולה יותר של המל"ט MQ-1 PREDATOR, והוא חמוש בתמהיל של טילי הלפייר AGM-114, פצצות מונחות GPS מדגם GBU-38   ופצצות מונחות לייזר מדגם GBU-12.
 
דובר הקואליציה קולונל וורן אמר בתדרוך: "אנו יודעים כעובדה שמערכת הנשק פגעה במטרתה, וכי מי שהיה ברכב נהרג. עדיין יש לקבל אישור סופי בדבר זהותו של מוואזי" . ראש ממשלת בריטניה, דוד קמרון, אמר בלונדון כי ההחלטה להרוג את מוואזי, אזרחי בריטי יליד כווית, היא "פעולה של הגנה עצמית, והיתה הצדקה לעשות כן". קמרון סיפר שהבריטים שיתפו פעולה עם האמריקנים בעיקוב "יומם ולילה" אחריו: "זה היה מאמץ משותף, ומאמץ הכרחי. מוואזי הוא רוצח ברברי".
 
במסיבת עיתונאים בטוניס אמר מזכיר המדינה של ארה"ב, ג'ון קרי, שהתקיפה נגד מוואזי  היתה בבחינת אזהרה, והוסיף:"אנשי דאעש, ימיכם ספורים ואתם תובסו". מוואזי היה בן למשפחה מכווית שהיגרה לבריטניה כשהיה ילד. הוא למד מדעי המחשב באוניברסיטה באנגליה.  
 

אולי יעניין אותך גם