גבול חם

רצף פיגועים הופכים את הגבול המצרי לאחד החמים ביותר. קבלו תזכורת

הפיגועים היום אינם הפעם הראשונה שבה גבול ישראל-מצרים עולה לכותרות. 
 

לפני כשבועיים בוצע ירי מכיוון מצרים שממנו נפגע ג'יפ מסוג "סופה" של מג"ד במילואים בגזרת כרמית, צפונית לאילת. אז העריכו בצבא כי מקור הכדורים מאש מצרית, שכוונה לעבר קבוצת מסתננים שניסתה לחצות את הגבול. עם זאת, גם האפשרות שהירי לעבר הג'יפ, בוצע על-ידי חוליית טרור שמסתובבת בחודשים האחרונים בסיני בסמוך לגבול ישראל, לא נשללה.

באפריל שנה שעברה בשעות הבוקר המוקדמות נורו מסיני רקטות קטיושה לכיוון אילת, בהמשך התברר כי רקטה אחת נפלה בים ואחרת התפוצצה בעקבה שמעבר לגבול הירדני.

בינואר 2007 מחבל מתאבד התפוצץ בבית מאפה במרכז מסחרי בשכונת מגורים בעיר אילת והרג שלושה בני אדם.

באוקטובר 2004 סדרה של שלושה פיגועי תופת שהתרחשו במלון הילטון טאבה ובראס א-שטן בסיני הביאו להרוגים רבים ולמאות פצועים.

בשנת 2003 אירע פיגוע דומה לזה שהתרחש היום כאשר מחבלים פתחו באש לעבר רכב פרטי בסמוך למחסום נטפים. נוסעי הרכב לא נפגעו, במקביל נתקל סיור של כוחות מג"ב במחבלים שפתחו לעברו באש ואף זרקו עליו רימון. המחבלים לא נתפסו וחזרו ככל הנראה לתוך שטח מצרים.

ביוני 1992 הצליחו שני מחבלים להגיע בשחייה מעקבה לאילת (מחבל שלישי טבע בדרך). המחבלים עלו על הכביש מדרום לאילת והרגו שומר אזרחי, קודם שחוסלו על ידי כח צה''ל.

כמו כן בחודשים האחרונים צינור הגז ממצרים לישראל פוצץ מספר פעמים, ורק בתחילת השבוע לפי הדיווחים עצרו כוחות הביטחון המצריים אנשי ג'יהאד עולמי שעמדו לפוצץ את הצינור שמוביל גז ממצרים לישראל.

אולי יעניין אותך גם