"בתע"א מחפשים מחליף למנכ"ל"

יום לאחר שתע"א הודיעה על עסקת ענק שהיקפה למעלה ממיליארד דולר עם מדינה באסיה, דירקטיוריון תע"א עומד להקים ועדת איתור לבחירת מנכ"ל חדש כאשר ניסן יגיע לגמלאות במהלך שנת 2012. עדיין לא נמסרה תגובה לפרסום זה. ובתוך כך - עסקת הענק תכלול מוצרים מכל חטיבות החברה

מל"ט הרון מתוצרת תע"א

הישג אדיר לתעשיה האווירית: החברה חתמה על עסקה של מיליארד ומאה מיליון דולר עם מדינה אסיה. במסגרת העסקה תרכוש המדינה ששמה לא פורסם מערכות הגנתיות והתקפיות מתוצרתה. כך פירסמה החברה ביום ראשון בערב.

העסקה נחתמה בתום משא ומתן ממושך אותו הוביל אישית יצחק ניסן, מנכ"ל התעשיה האווירית. העיסקה כוללת  מערכות אוויריות וימיות ובכלל זה מל"טים, טילים ומערכות לוחמה אלקטרונית.

העיסקה תבוצע במהלך ארבע השנים הקרובות. כאמור, מעורבות בה מרעכות המיוצרות כמעט על ידי כל החטיבות של התעשיה האווירית.

צוותים של אותה מדינה יגיעו בקרוב לישראל כדי להשלים את פרטי העסקה.

התעשיה האווריית תקבל מקדמות של כמה מאות מליוני דולרים עוד לפני תחילת האספקות.

ובתוך כך, נודע כי בשבועות הקרובים יקים דב בהרב, יו"ר דירקטוריון התעשייה האווירית, ועדת איתור שתבחר מחליף למנ"ל יצחק ניסן, שצפוי להגיע לגיל פרישה בחציון השני של 2012. על פי הידוע המחליף שייבחר יהיה בעל אוריינטציה לשוק ההון, לאור הכוונה להפריט את החברה. בידיעה לא נמסרה תגובה של החברה לפרסום זה.

אולי יעניין אותך גם

bigstock

דיווח: חברה הונגרית רוצה לרכוש שליטה בחלל תקשורת - ללא החובות של החברה

לפי מתווה העסקה, חברת התקשורת ההונגרית 4IG תקנה 51 אחוזים מחלל תמורת כ-66 מליוני דולרים. לחלל תקשורת חובות בסך של כ-430 מליוני דולרים באג״ח. אם העסקה תצא לפועל, הרוכשים החדשים לא יהיו מחוייבים בכלום לבעלי האג״ח