ברק על התקיפה בסוריה: הוכחה שכשאנו אומרים משהו, אנו מתכוונים אליו

שר הביטחון התייחס לראשונה לתקיפה המיוחסת לישראל בסוריה. הוא גם אמר כי בנוגע לאיראן - כל האופציות עדיין על השולחן

"מה שקרה בסוריה לפני כמה ימים זו הוכחה שכשאנחנו אומרים משהו, אנחנו מתכוונים לכך. אנחנו אומרים שאיננו חושבים שצריך להרשות להעביר מערכות נשק מתקדמות ללבנון", כך אמר שר הביטחון אהוד ברק בכנס בגרמניה. מדובר בהתייחסות ראשונה של השר לתקיפה המיוחסת לישראל.

ברק התייחס גם לסיכויי הישרדותו של הנשיא הסורי בשאר אסד ואמר כי "נפילת אסד צפויה בכל רגע. זו תהיה מכה קשה לאיראנים ולחיזבאללה". שר הביטחון התייחס גם לסוגיית הגרעין האיראני ואמר כי  יש להגביר את הלחץ הבינלאומי על טהרן. הוא הביע ספק ברצינות המשטר האיראני לנהל משא ומתן אמיתי על תכנית הגרעין והבהיר כי מבחינת ישראל שום אופציה עדיין לא ירדה מהשולחן. דבריו של ברק מגיעים לאחר שבשבוע שעבר הודיעה איראן כי היא מתכננת לעשות שימוש בצנטריפוגות מתקדמות ומהירות על מנת לזרז את התהליכים במתקן הגרעיני בנתנז.

ראש הממשלה נתניהו התייחס גם הוא לסוגיית הגרעין בפתח ישיבת הממשלה ואמר כי "המשימה הראשונה והעליונה היא לעצור את התחמשותה הגרעינית של איראן. זו משימה שנעשית יותר מורכבת כי איראן מצטיידת בצנטריפוגות שמקצרות את זמן ההעשרה. אסור לנו להשלים עם התהליך הזה".

אולי יעניין אותך גם

President Joe Biden arrives to lay a wreath and observes a moment of silence on Wednesday, April 14, 2021, at Arlington, National Cemetery in Arlington, Virginia. (Official White House Photo by Cameron Smith)

דעה | ומה עם ביידן העביר מסר מאיים לישראל? ״אל תפריעו לי בשיחות עם איראן״ 

הפגישה המקרית של ביידן עם ראש המוסד מעלה תהיות - לעומת הכותרות החיוביות בישראל, ייתכן כי ביידן ניצל את בואו של כהן לוושינגטון כנציג נתניהו על מנת להעביר מסר לירושלים - אל תתערבו במדיניות החוץ של ארה״ב