בריטניה: גנבו ויאגרה מהצבא

לפי נתונים של משרד הביטחון הבריטי, במהלך השנים 2007-2013 נגנב ציוד צבאי בסך של 11.5 מליוני דולרים. בין היתר, נגנב מלאי כדורי ויאגרה של הצבא בסך של כ-10 אלפים דולרים

flickr/geomangio

כדורי ויאגרה בשווי 9900 דולרים נגנבו ממשרד הביטחון של בריטניה מאז 2007. סך כל הגניבות מאז הסתכמו ב-11.5 מיליוני דולרים. בין המוצרים האחרים שנגנבו אפשר למצוא ציוד לצוללת גרעינית ומכונת כביסה. כך על פי נתונים חדשים שמפרסם הטיימס הבריטי.
הגלולות נגד אימפוטנציה והציוד לצוללת גרעינית נלקחו מבסיס חיל האוויר בנורפולק, מזרח אנגליה. בנוסף נגנבו מבסיסים אחרים של הצבא הבריטי 100 כידונים לרובים (bayonets), אלפי כדורים, מכונת כביסה תעשייתית ומשאית בדפורד (Bedford truck).
גם אריחי עופרת מהגגות, צנרת נחושת ורדיאטורים היו בין הפריטים שנגנבו, לצד פסל כסף ששווה 41,000 דולרים מצריפי בית הפרשים בנייטסברידג'.
הסטטיסטיקה לציוד שנגנב נמצאה גבוהה יותר באופן משמעותי בתקופה 2009-2010. בשנים אלה, נגנב ציוד בשווי של כ-4 מליוני דולרים מתוך הסכום הכולל. בשמונת החודשים האחרונים בלבד, נגנב ציוד צבאי בכמליון דולרים.
הנתונים נמסרו על ידי המשרד לאחר שאילתא פרלמנטרית בכתב של נציג הקונסרבטיביים בפרלמנט, ניק דה בואה. תשומת הלב הגוברת ניתנת בבריטניה לציוד צבאי חסר מאז המקרה של רס"מ סטיבן באראט שהיה שנשלח למאסר של 20 חודשים בשבוע שעבר , לאחר שניסה למכור ציוד צבאי לראיית לילה ב-eBay עבור 200,000 דולרים .
"משרד הביטחון לוקח את ההפסד בגין גניבות של ציוד צבאי ברצינות רבה ועובד קשה כדי לזהות ולהרתיע את הגנבים", אמר דובר משרד הביטחון הבריטי. "איפה שמתרחשת והחשוד זוהה, מתבצע הליך תביעה או הליך משמעתי פנימי בעקבותיה".
לגבי כדורי הויאגרה, הוסיף הדובר: "יש לויאגרה שימושים רפואיים אחרים - למשל, היא משמשת לעתים קרובות לטיפול בלחץ דם נמוך ומחלת גבהים".

אולי יעניין אותך גם