בקרוב: כיפת ברזל משודרגת

במפא"ת השלימו בהצלחה ניסוי לשדרוג היכולות המבצעיות של מערכת כיפת ברזל ובקרוב צפויה להתווסף סוללה נוספת משודרגת למערך הקיים, שמונה כיום 4 סוללות

מנהלת "חומה" במינהל למחקר, פיתוח אמצעי לחימה ותשתית טכנולוגית במשרד הביטחון (מפא"ת), קיימה בימים האחרונים סדרת ניסויים כחלק מתוכנית הפיתוח והשדרוג של מערכת "כיפת ברזל". סדרת הניסויים נועדה להרחבת הביצועים ושיפור היכולות של המערכת אל מול מגוון חסר תקדים של איומים.

המנהלת אחראית על פיתוח מערך ההגנה הרב שכבתית של מדינת ישראל, שכולל את מערכת "כיפת ברזל" ליירוט טילים לטווח קצר, "שרביט קסמים", חץ 2 וחץ 3. "כיפת ברזל" שפותחה על ידי התעשיות הביטחוניות (רפאל, אלתא ואמפרסט), מפא"ת וחה"א היא המערכת הראשונה והיחידה בעולם שכבר פועלת באופן מבצעי.

הניסוי שנערך בימים האחרונים הושלם בהצלחה ויביא לשדרוג היכולות המבצעיות של המערכת. בעקבות הניסוי המוצלח משרד הביטחון ימסור תוך זמן קצר את הסוללה החמישית, שתהיה בעלת ביצועים משופרים, לידי חיל האוויר, ובכך יהיו למדינת ישראל 5 סוללות מבצעיות של "כיפת ברזל".

אולי יעניין אותך גם

מסירת הסוללה השנייה של ״כיפת ברזל״ לארה״ב, ינואר. צילום: משרד הביטחון

בכיר בצי האמריקני קורא לארה"ב למבצע את ״כיפת ברזל״

תת-אדמירל בדימוס ג׳ון מילר טוען כי ממשל ביידן שוגה בכך שהוא מסלק נכסים צבאיים אמריקניים מהמזרח התיכון, וקורא גם לרכוש מערכות הגנ"א 'קלע דוד/שרביט קסמים'