בקרוב בצה"ל: מערכת שתסייע למנוע תאונות בטיחות

המערכת הממוחשבת שצפויה להיכנס לשימוש בחצי שנה הקרובה, תספק למפקדים בשטח מידע על אירועי בטיחות שאירעו בעבר באזור ועל הסיכונים האפשריים בשטח האימונים

מערכת ממוחשבת חדישה שנמצאת בשלבי פיתוח מתקדמים בזרוע היבשה, תספק למפקדים בשטח אינפורמציה על אירועי בטיחות שאירעו בעבר והסיכונים האפשריים בשטחי האימונים. המערכת "ליאור", פרי פיתוחה של מחלקת בטיחות ובקרת איכות (מבק"א) בשיתוף עם מחלקת התקשוב בזרוע היבשה, תסייע למפקדים בתכנון וניהול האימונים והתרגילים.

המערכת הינה מערכת בטיחות הבנויה משכבות מידע אודות כלל שטחי האימונים מצפון עד דרום הארץ. השכבה הראשונה תכלול את נקודות התורפה הבטיחותיות האפשריות בשטח, כגון שדות מוקשים, בורות, מכשולים ומצוקים. בשכבה השנייה ניתן יהיה למצוא פרטים על אירועי הבטיחות בשטח מהשנים האחרונות, ובשכבה השלישית את טווחי הבטיחות הנדרשים לאימונים. בנוסף, המערכת תכלול שכבה בה יפורטו שטחי האש בהם צה"ל מתאמן.

במבק"א ובמחלקת התקשוב של זרוע היבשה יזמו את הפרויקט לפני כחצי שנה, וכיום הוא נמצא כיום בשלבי עבודה מתקדמים. בזרוע היבשה ציינו כי הפרויקט עתיד להיכנס לפעילות במחצית הראשונה של שנת 2014. המערכת תהיה חלק ממערכת "גלילית", אשר נכנסה לשימוש לפני כשנתיים וחצי ומהווה כלי לניהול ידע עבור היחידות השונות בצה"ל.

אולי יעניין אותך גם

בתמונה (מימין לשמאל): סמנכ"ל התעשייה האווירית ומנהל חטיבת תעופה, יוסי מלמד ומנכ"ל ESG, כריסטופר אוטן (קרדיט: ESG)

תעשייה אווירית וחברת ESG הגרמנית יפתחו מערכת תקשורת זמן אמת בין כלי טיס

התעשייה האווירית חתמו על הסכם שיתוף פעולה לפיתוח מערכת תקשורת בין כלי טיס עבור חיל האוויר הגרמני