"בקדמת הטכנולוגיה הביטחונית"

נשיא המדינה ושר הביטחון העניקו היום את פרס ביטחון ישראל בפעם ה-56. הפרסים הוענקו עבור פרויקטים ופעילויות שתרמו להגברת ביטחון המדינה ולשמירה על עוצמתה ויתרונה האיכותי בשדה הקרב, הן בהיבט הטכנולוגי והן בהיבט המבצעי

טקס הענקת פרס ביטחון ישראל ה-56 (באדיבות משרד הביטחון ואתר צה"ל)

נשיא המדינה שמעון פרס ושר הביטחון, רא"ל (מיל') משה (בוגי) יעלון, העניקו הערב את פרס ביטחון ישראל - הפרס היוקרתי ביותר במערכת הביטחון, יחד עם מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') דן הראל, בטקס חגיגי בבית הנשיא בירושלים, בהשתתפות הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ בכירי מערכת הביטחון והתעשיות הביטחוניות.

בטקס, שהתקיים זו הפעם ה-56, הוענקו פרסים עבור פרויקטים ופעילויות שתרמו להגברת ביטחון המדינה ולשמירה על עוצמתה ויתרונה האיכותי בשדה הקרב, הן בהיבט הטכנולוגי והן בהיבט המבצעי.

השנה הוענקו פרסים לצוותים שנבחרו על ידי ועדה בראשות תא"ל (מיל') שמואל קרן. פרס אחד, הוענק לצוות של רפאל, חיל האוויר אמ"ן ומפא"ת עבור פיתוח מערכת פורצת דרך וייחודית הן בהיבט הטכנולוגי והן בהיבט של תפיסת ההפעלה. השימוש המבצעי ביכולות אלה מביא במישרין להישגים ערכיים מרחיקי לכת בתרומתם להתמודדות צה"ל עם אתגרי שדה הקרב האסימטרי המודרני, ובכך תורמת המערכת תרומה משמעותית ביותר לביטחון ישראל.

פרס נוסף, הוענק לצוות של משרד ראש הממשלה על פיתוח כלים טכנולוגיים ומבצעיים לצורך ביצוע משימה קשה ומורכבת. הגשמתה דרשה מחד יכולת חשיבה מקורית ויצירתיות מרשימה ביותר, ומאידך תעוזה וכושר ביצוע חסרי תקדים. ההישגים במשימה זו הם בעלי תרומה מכרעת לביטחון המדינה.

בנאומו התייחס הנשיא פרס לאתגרים הביטחוניים ההולכים וגוברים ולשינויים הרבים במזרח-התיכון ואמר: "ישראל נמצאת כיום בשורה הראשונה של הטכנולוגיה הביטחונית. על מדינת ישראל להמשיך לחתור ולנוע כל הזמן עם המדרגה המתקדמת ביותר, עם זו הנוגעת במחר. אנו גאים בהישגיכם וסומכים על יכולתכם ליצור היום את ההתראה וההרתעה ההולמת את אתגרי הביטחון של המחר. ליצור אותה היום שכן אם נקדים- נרתיע , נעניק ביטחון לשלום, ונוכיח שהשלום הוא מרכיב מכריע בביטחון".

שר הביטחון, רא"ל (במיל) משה (בוגי) יעלון: "בחודשים האחרונים נמצאת החברה הישראלית, ומערכת הביטחון בפרט, בעיצומם של תהליכים עמוקים ונרחבים של קיצוצים. תהליכים הנעשים בדאגה אך גם בשיקול דעת ואחריות, מתוך ניסיון לאזן בין הרצוי והמצוי, בין האילוצים הכלכליים לאתגרים הביטחוניים. גם בעתיד הנראה לעין נמשיך להידרש למרצם וליכולותיהם של טובי בנינו במאבק בו אנחנו מצויים, וכמובן גם ליוזמה, ליצירתיות, למעוף ולמקוריות יוצאי הדופן שאתם מפגינים, ושמן הסתם תמשיכו להפגין גם הלאה.

"לכן עלינו לוודא כי לצד הכוננות וההיערכות של היום, לא נפגע בהתעצמות של מחר. לא נשעבד את העתיד לטובת ההווה. עלינו מוטלת החובה להעניק לכם את כל הכלים והמשאבים הדרושים כדי שתמשיכו בעבודת הקודש שאתם מבצעים למען ביטחון הארץ הזו. ואני מתחייב בפניכם שכך נעשה"."

אולי יעניין אותך גם