בית קפה נייד למילואימניקים וללוחמים

הקץ ל“גזלנים“: האגודה למען החייל השיקה ניידת חדשה הנפרשת בשטחי כינוס ומעניקה למילואיניקים פינה של רגיעה ללא תשלום

צילום: אורן נחשון

בשיתוף פעולה בין האגודה למען החייל ו“הקרן לידידות“ נחנכה אתמול (רביעי) בצאלים ניידת צ‘ופרים אשר תחלוש על פני שטחי הכינוס והתרגילים ברחבי הארץ ותספק ללוחמים ולמילואימניקים המותשים פינה של רגיעה - ללא תשלום מוגזם - וכחלופה ל“גזלנים“, שמוכרים למילואימניקים מוצרים במחירים יקרים.

העמדה מורכבת ממשאית ענק הנפרשת בשטח למועדון של ממש, באמצעות גגון נפתח, שולחנות קפה מוצלים, עמדות אינטרנט וטלוויזיה, מטבחון, מקררי גלידות, נקודות הטענה לטלפונים ניידים מכונת פופקורן ועוד. ביכולתה לספק במה להופעת אומן ולביקורי אומנים כמו שפים ושחקנים, ניתן להקרין בה סרטים ולהנות ממערכת שמע משוכללת.

קמל"ר, תא"ל הושע פרידמן, התרגש מהמחווה המיוחדת דווקא לחיילי המילואים ואמר כי ”החברה הישראלית השתנתה, לטובה ולרעה. כיום מילואים זה לא מובן מאליו, כמעט התנדבותי. החשיבות להעצים ולחזק את המערך, שפועל בזכות ערכי התנדבות ושליחות, ומורכב מכל חלקי החברה הישראלית על עדותיה, גבוהה מאד בעייני. היחס החם נותן יכולת לחימה ומוטיבציה למערך החשוב הזה“.

אביגדור קהלני, יו"ר האגודה למען החייל, סיפר כי החליט ללכת על המהלך בעקבות החוויה האישית שלו מצה“ל. ”בזמנו, כשפיקדתי על שלוש אוגדות טנקים והיינו קמים ב4 בבוקר כשכולם עייפים, רגע לפני שהתרגיל מתפזר, תמיד היה לי חלום שיבוא מישהו ויתן לי כוס קפה, סנדוויץ', שיגיד שאכפת לו ממני. החלום הזה מתגשם היום ויגיע לכל חיילי המילואים בארץ. כולנו מבינים שבלעדי חיילי המילואים המדינה לא תמשיך להחזיק את הדגל מונף. אני מקווה שבתוך שנתיים נצליח בסיוע הקרן לידידות לתרום לפחות ניידת אחת נוספת“.

אולי יעניין אותך גם