בישראל פנו לירדן בבקשה להפציץ בסוריה

המגזין האמריקני "אטלנטיק" מצטט גורמי מודיעין שאומרים כי בחודשיים האחרונים פנתה ישראל לירדן בבקשה לקבל אישור להפציץ מאגרי נשק בלתי קונבנציונלים על גבול ירדן-סוריה

המגזין האמריקני "אטלנטיק" חושף היום כי ישראל פנתה לירדן פעמיים בחודשים האחרונים בניסיון לקבל אישור להפצצת מאגרי הנשק הבלתי קונבנציונלי בסוריה.

המגזין ציטט גורמי מודיעין, לפיהם, שליח מוסד ישראלי שמונה על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה בחודשיים האחרונים לירדן בבקשה לקבלת אישור לתקוף את מאגרי הנשק הכימי שנמצאים בסוריה. אולם בירדן ענו בנתיים בשלילה לבקשה בטענה כי העיתוי עדיין אינו מתאים.

לדברי אחד מהגורמים שמצוטטים במגזין, בישראל מודאגים מההשלכות האפשריות של תקיפה כזו על ירדן. מספר אתרי נשק בלתי קונבנציונלי בסוריה נמצאים לא הרחק מהגבול עם ירדן. גורמים נוספים במצוטטים בכתבה ב"אטלנטיק" אומרים כי מל"טים ישראלים ומל"טים אמריקנים צופים בקביעות בנעשה במתקני הנשק הכימי הסורים על הגבול עם ירדן.  

יש לציין כי לאחרונה נצפתה תזוזה חשודה במאגרי הנשק הכימי הסורי.  

אולי יעניין אותך גם

חיילי צה״ל בגבול סוריה, פברואר השנה. צילום: Patrick Semansky/Pool via REUTERS

דיווח: "הרוסים איבדו את סבלנותם בעניין התקיפות הישראליות בסוריה"

משרד ההגנה הרוסי פרסם שתי תגובות לתקיפות האוויר הישראליות, דבר המהווה שינוי בעמדות הרוסיות בעניין. מקור רוסי מדווח כי הנושא קשור לשיחות פוטין וביידן בחודש שעבר