בין שישי לשבת: צה"ל השמיד 120 מחפורות טילים

הושמדה לשכתו של איסמעיל הניה. במקביל, הירי לעבר דרם הארץ הפך דליל יותר. תמונת מצב של עוד יום לא שקט

היום הרביעי למבצע "עמוד ענן": בצה"ל יש שביעות רצון מהישגי תקיפות מסיביות שבוצעו במהלך הלילה שבין יום שישי לשבת. מצד שני, הירי לעבר הנגב המערבי התחדש באופן דליל יחסית.  אחת מחוליות הירי נפגעה מן האוויר, ככל הנראה במהלך ניסיון לשיגור רקטה לעבר באר שבע.

בשעות הבוקר של שבת הסתיים במטה הכללי  "חיתוך מצב", שעליו דיווח דובר צה"ל, תא"ל יואב (פולי) מדרכי. לדברי מרדכי, מבחינה מבצעית הפגיעה המשמעותית ביותר במהלך הלילה הייתה ב-120 מחפורות שבהן הוטמנו טילים ורקטות ארוכי טווח

בסך הכל הותקפו בין שישי לשבת כ-200 מטרות. בנוסף ל-120 מטרות הותקפו גם 20 מנהרות להברחה באיזור ציר "פילדלפי" ומטרות נוספות. בין המטרות שהותקפו, ולהן משמעות סמלית, לשכתו של ראש ממשלת החמאס איסמאעיל הניה, בקומה רביעית של בניין ברחוב נאצר, בלב עזה.

כמו כן הותקפו מטה משטרה בלב עזה, וביתו של אחמד ע'נדור, מפקד האיזור הצפוני בחמאס. ע'נדור לא היה בבית, אך בתקיפה נפגעו כמה מתושבי שכונתו.
 

צה"ל ממשיך בסוף השבוע בגיוס מילואים לקראת אפשרות של כניסה קרקעית לרצועת עזה, אם הדרג המדיני יורה על כך.

בצה"ל אומרים כי הרמטכ"ל הורה להגביר את קצב התקיפות לקראת יום שבת, ללא שום קשר לפניות שהגיעו לדרג המדיני לגבי אפשרות של הפסקת אש.

עד לשבת בבוקר נהרגו בתקיפות צה"ל בעזה כ-30 אנשי חמאס, והותקפו כ-750 יעדים.

אולי יעניין אותך גם

חיילי צה״ל בגבול סוריה, פברואר השנה. צילום: Patrick Semansky/Pool via REUTERS

דיווח: "הרוסים איבדו את סבלנותם בעניין התקיפות הישראליות בסוריה"

משרד ההגנה הרוסי פרסם שתי תגובות לתקיפות האוויר הישראליות, דבר המהווה שינוי בעמדות הרוסיות בעניין. מקור רוסי מדווח כי הנושא קשור לשיחות פוטין וביידן בחודש שעבר