ביירות: 22 הרוגים, 325 פצועים

פיצוץ של מכונית תופת ארע ברובע הדאחייה בבירה הלבנונית המזוהה עם ארגון החיזבאללה. על פי דיווח של משטרת לבנון, באירוע נפצעו מעל 325 אנשים

(צילום מסך מתוך אל-מנאר)

לפחות עשרים בני אדם נהרגו ומעל 150 נפצעו בפיצוץ מטען סמוך למפקדת החיזבאללה בביירות. כך על פי עד ראייה ששוחח עם סוכנות הידיעות רויטרס ובדיווח באתר RT. ארגון סוני המכנה עצמו "הגדודים של עיישה" לקח אחריות.

"זו הפעם השנייה שאנחנו מחליטים את מקומו של הקרב ועיתויו ... ואתה תראה יותר, בעזרת השם", נאמר בהצהרת וידאו מארגון סוני המכנה עצמו הגדודים של עיישה (Brigades of Aisha), בהודעה שכוונה למנהיג חיזבאללה חסן נסראללה.

על פי הדיווחים, הפיצוץ ממכונית התופת נשמע מחוץ לקניון “Mafhouz Stores” בשעות אחר הצהריים המאוחרות. על פי הדיווח, נפגעו קומץ של בניינים ועשרות מכוניות סמוכות ניזוקו. מצלמות טלוויזיה מקומיות תפסו מאות עוברי אורח מנסים לברוח בבהלה מתוך העשן והאש.

זהו הפיצוץ השני בתוך חודש. בפעם הקודמת התפוצצה מכונית תופת באותו המקום ומהפיצוץ נפצעו 53 בני אדם.

אולי יעניין אותך גם

זיהום אוויר חמור בניו יורק בשבוע שעבר. מקור הזיהום: שריפות החורש בחוף המערבי. צילום: Anthony Behar/Sipa USA via REUTERS

הסטארט-אפ הסביבתי שרוצה שננשום אוויר נקי יותר

מעל אלפיים ישראלים מתים מדי שנה כתוצאה מזיהום אוויר. בשיחה עם ישראל דיפנס מספרת מדענית האטמוספירה של חברת בריזומטר על האתגרים המקומיים והגלובליים של התופעה, ומסבירה מדוע לפעמים עדיף להישאר על הספה בבית במקום לצאת לרוץ