בחזרה לדיוטיפרי

הנוסעים לארה"ב יוכלו מעתה לרכוש מוצרים נוזליים בחנויות הפטורות ממכס, לאחר שמערכת אבטחה חדישה נפרסה בשדה

הטסים לארה"ב מנמל התעופה בן גוריון יוכלו לרכוש מוצרים נוזליים בדיוטי פרי, וזאת לאחר שרשות שדות התעופה השלימה את פריסתו של מערך אבטחה ייחודי לבדיקת סחורות ומוצרים פטורים ממכס.

פעילות זו הינה במסגרת המגמה לשיפור רמת השירות והביטחון לנוסעים בנתב"ג. בנמל מופעל מערך בידוק טכנולוגי מתקדם, אשר באמצעותו נבדקים כל המוצרים והסחורות הנמכרים בחנויות הפטורות ממכס בנתב"ג, טרם הצבתם על מדפי החנויות.

הפעלת מרכז הבידוק הביטחוני על ידי חטיבת הביטחון של נתב"ג מאפשרת כעת את הסרת המגבלה שהייתה קיימת עד כה על מכירת מוצרים נוזליים לטסים בטיסות לארה"ב ומאפשרת לציבור הטסים מנתב"ג לרכוש מוצרים פטורים ממכס ללא הגבלות ביטחוניות (המוצרים שירכשו, יארזו בחנויות הפטורות ממכס בשקיות מיוחדות בהתאם לתקן האמריקני).

במרכז הבידוק הטכנולוגי, הנמצא בלב השטח התפעולי בנתב"ג, נעשה שימוש בטכנולוגיות בדיקה מתקדמות וייחודיות, המאפשרות התמודדות עם מגוון האיומים הביטחוניים בסטנדרטים מקצועיים גבוהים ועל פי דרישות התקן הבין לאומי בנושא.

אולי יעניין אותך גם

מימין: בצלאל (בוצי) מכליס - נשיא ומנכ"ל אלביט (צילום: אלביט) | יואב הר-אבן, מנכ״ל רפאל (צילום: רפאל)

מוצרים של אלביט ורפאל משולבים בדגמים המתמודדים על הנגמ"ש העתידי של צבא ארה"ב

צבא ארה"ב בחר את חמשת המתמודדות הסופיות על ייצור ואספקת הנגמ"ש המאויש העתידי (OMFV). חברת BAE הולכת עם אלביט וחברת אושקוש עם רפאל. על פי הערכות, צבא ארה״ב מחזיק כ-3,800 נגמ״שים מסוג ברדלי