בגין על דגן: מעל באמון, מעשה נבלה

השר בני בגין תוקף את ראש המוסד לשעבר, מאיר דגן, על התבטאויותיו בנושא הגרעין האיראני. בנוגע לדיון התקשרותי בנושא, אמר בגין כי מדובר ב"מסע הפקרות"

השר בני בגין (צילום: בית השלום)

"זו מעילה באמון, פשוט מגעיל. זה מעשה נבלה שמקורו בשיגעון גדלות של אנשים", כך אומר היום השר בני בגין, חבר הקבינט, על ההתבטאויות של ראש המוסד לשעבר, מאיר דגן, בנושא תקיפה אפשרית באיראן.

בראיון לגל"צ אמר בגין כי הדיון התקשורתי בסוגייה, שהתפתח בימים האחרונים הוא "מסע של הפקרות מטורפת. כפי שאמר חברי, דן מרידור, לעיתון מעריב הבוקר, שחרור האמירות האלה לתקשורת מחווירים לעומת המעשים של ענת קם, בגינם נשלחה ל-4.5 שנות מאסר.

"אני מבקש להזכיר שעובדי מדינה התחייבו לנצור את סודות המדינה ללא הגבלת זמן, גם אחרי שעזבו את תפקידם", הדגיש השר, "צריך לראות במלוא החומרה את המעשים הללו, שמביאים לדיון תקשורתי שמהווה חבלה אמיתית ביכולת הממשלה לקבל החלטות".

במקביל דיווח העיתון "הארץ" כי ראש הממשלה ושר הביטחון מנסים לגייס רוב בקרב שרי השמינייה והקבינט לתקיפה ישראל באיראן. על פי הדיווח בשלב זה נראה כי מחנה המתנגדים לתקיפה גדול יותר והוא כולל את השרים יעלון, מרידור, בגין וישי.

אולי יעניין אותך גם

יואב הר אבן, מנכ״ל רפאל ויו״ר אירונאוטיקס. צילום: רפאל 

דיווח: יועמ״ש הממשלה לא רוצה להתערב בפרשת אירונאוטיקס - חושש מתקרית מדינית 

״היועמ"ש חושש כי ניהול ההליך יגרום לפגיעה מדינית משמעותית למדינת ישראל במסגרת ניהול המשפט והבאת עדים מחו"ל כדי לבסס את טענת החברה לאכיפה בררנית״, כותבים בפרסום בגלובס