באר שבע תהיה בירת הסייבר הלאומית

שר הביטחון משה יעלון בכנס מעבר צה"ל לנגב: "מהלך היסטורי שחברות ענק בינלאומיות מבקשות לקחת בו חלק"

היום נערך באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע כנס "מעבר צה"ל לנגב" של "ישראל דיפנס", בשיתוף משרד הביטחון ואוניברסיטת בן גוריון. בכנס לוקחים חלק שר הביטחון, משה בוגי יעלון, ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ, ראש אגף התקשוב האלוף עוזי מוסקוביץ' ועוד רבים אחרים.

שר הביטחון משה יעלון שדיבר בתחילת היום, אמר בין היתר, כי מדובר במהלך היסטורי מבחינת פיתוח הנגב ומנועי הצמיחה באזור. "מעבר מחנות צה"ל לנגב הוא מהלך שיש בו ניצחון לכל הגורמים העוסקים בדבר. אין משרד שאיננו מעורב במהלך, וכבר חשים בכך מבחינת הבנייה והתשתיות שמוקמות. חברות בינלאומיות מבינות שיש מהלך והזדמנות בינלאומית. הן משחרות לפתחנו.

"אנחנו רוצים לראות את המשרתים בונים את חייהם בדרום. זה מאוד חשוב לנו. זכיתי כרמטכ"ל להניח את אבן הפינה לקריית ההדרכה לעיר הבה"דים בירוחם. כשר ביטחון אני רואה את הפוטנציאל האדיר למדינה ולנגב לממש את החזון של בן גוריון. מבחינה גיאוגרפית באר שבע היא מרכז הארץ וככה צריך לראות את זה. באר שבע תהיה בירת הסייבר הלאומית".

גם ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ התייחס לחשיבות המעבר של צה"ל לנגב ואמר: "לא עושים לנו טובה. המדינה עושה סוף סוף את מה שנכון לעשות. אסור שאנשי הקבע וחיילי צה"ל יעברו לנגב מבלי שנתאים פרמטרים ושירותים מתקדמים של חינוך, תשתיות ודרכים, תרבות ועוד. צריך להפוך את באר שבע לנדבך בינלאומי שיביא תעשייה, פרויקטים ותיירות מכל העולם".

אולי יעניין אותך גם

צילום: דובר צה״ל

מדברים. אבל מתי יעשו? בכירי צה״ל ומשהב״ט במילות הלל על קרית המודיעין

שר הביטחון בני גנץ, וראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, דיברו הרבה על קרית המודיעין החדשה בעצרת השנתית של אגף המודיעין. עם זאת, בשטח, הפרויקט תקוע כבר שנים. לפחות חלק מהאחריות רובצת עליהם