באיראן מתכוננים למתקפת סייבר

ארגון "חיזבאללה סייבר" קרא בטהרן להיערך למתקפת סייבר אמריקנית. על פי בכיר בארגון יש להגן בהקדם על תשתיות המדינה

תמונה: Dreamstime

המרכז לחקר מודיעין וטרור על שם מאיר עמית פרסם השבוע כי ארגון "חיזבאללה סייבר" קיים בטהרן את הוועידה השנייה בחסותו. הארגון, שהוקם ביוני 2011, נועד לתאם בין תומכי השלטון הפועלים במרחב הסייבר, לספק להם הדרכות בנוגע ללוחמה במרחב הקיברנטי ולארגן פעילויות שונות ברשת האינטרנט.

בסוכנות הידיעות האיראנית "פארס" דווח כי הוועידה נועדה להוקיר אנשי ג'יהאד הפועלים במרחב הסייבר ובלוגרים המקדישים את עבודתם לנושאי הג'יהאד. ההרצאה המרכזית בוועידה נישאה על ידי ד"ר חסן עבאסי, מבכירי התיאורטיקנים באגף השמרני ברפובליקה האסלאמית.

עבאסי הזהיר מפני הפיקוח ההדוק, שמנהלים שירותי המודיעין המערביים, ובראשם סוכנות הביטחון הלאומית האמריקאית על גלישת אזרחים איראנים באינטרנט. הוא ציין, כי הנוכחות האיראנית ברשת היא בבחינת פעילות בשטח אויב וקרא להשתמש בכלים הקיימים באינטרנט כנגד האויב על בסיס עקרונות הלוחמה הא-סימטרית. לטענתו ארה"ב מתכננת לבצע מתקפה גדולה כנגד איראן במרחב הסייבר וכי על פעילי "חיזבאללה סייבר" לפעול במהירות על מנת להגן על תשתיות המדינה.

בתוך כך עדכן השבוע ראש "הארגון להגנה סבילה", ע'לאם-רזא ג'לאלי, כי תחום הסייבר מהווה אחד התחומים המרכזיים בהם ממקד ארגונו את מאמציו בתחום ההתמודדות עם איומי האויב. הוא פירט את הפעולות, שננקטו במהלך השנה האחרונה לשיפור ההערכות בתחום הסייבר, ובהן: הקמת "מטה להגנת סייבר" במטה הכללי של הכוחות המזוינים ופתיחת מגמה להגנת סייבר באוניברסיטת אמאם חסין בטהראן.

כמו כן, צפויים להתקיים בשנה הקרובה 500 תרגילים בתחום הגנת סייבר במטרה לזהות נקודות תורפה במערכות הביצועיות במדינה. בסוף חודש ינואר צפויה להתקיים באיראן הועידה הלאומית הראשונה להגנת סייבר.

אולי יעניין אותך גם