"אתגרים חסרי תקדים"

שר הביטחון החדש ביקר אתמול לראשונה באגף המודיעין בצה"ל וקיבל סקירה על הנעשה מפי ראש אמ"ן האלוף אביב כוכבי. יעלון: "אגף המודיעין נמצא היום בשורה הראשונה של גופי המודיעין בעולם"

יעלון והרמטכ"ל בני גנץ

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, סייר אתמול באגף המודיעין, נפגש עם ראש אמ"ן האלוף אביב כוכבי וקיבל סקירות אודות המתרחש בגזרות השונות.

זו הפעם הראשונה שיעלון מבקר באגף מאז שנכנס לתפקידו כשר הביטחון לפני מספר שבועות. במסגרת הביקור אמר יעלון כי "אנו בעידן של שינויים דרמטיים המעמידים את אגף המודיעין בפני אתגרים חסרי תקדים, שיוצרים גם סיכויים וגם סיכונים, וחשוב לזהות את שניהם.

"חלק מהאתגרים נובע מן השינויים הדרמטיים בעולם ובמזרח התיכון בפרט, כמו גם מההתפתחויות הטכנולוגיות, בעיקר בתחום התקשורת והסייבר, שאף הן יוצרות הזדמנויות ואיומים. החוכמה היא להיות ערים לשינויים.

"שמחתי לראות שהאגף מתאים את עצמו נוכח השינויים המתרחשים, ובעיקר מטפח ומפתח את סוד כוחו - האנשים שמשרתים בו ומקדישים את מיטב מרצם ויכולותיהם. בזכותכם אגף המודיעין נמצא היום בשורה הראשונה של גופי המודיעין בעולם, ומאפשר לנו, הקברניטים, לקבל החלטות כשבפנינו מונחת תמונה בהירה ככל שניתן“.

הידיעה התפרסמה לראשונה באתר צה"ל.

אולי יעניין אותך גם

צילום: דובר צה״ל

מדברים. אבל מתי יעשו? בכירי צה״ל ומשהב״ט במילות הלל על קרית המודיעין

שר הביטחון בני גנץ, וראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, דיברו הרבה על קרית המודיעין החדשה בעצרת השנתית של אגף המודיעין. עם זאת, בשטח, הפרויקט תקוע כבר שנים. לפחות חלק מהאחריות רובצת עליהם