אש בלבנון: כוח צנחנים הותקף והשיב בירי

גורמים בלבנון: נהרג חייל בצבא לבנון. גורמים בצה"ל: נמשיך לממש את ריבונותנו לאורך הגבול

לאחר חודשים ארוכים של שקט התחדשה האש בגבול הצפון. כוח צנחנים הותקף הבוקר באש מנשק קל שנותרה אליו מכיוון לבנון, והשיב באש לעבר מקורות הירי. גורמים בלבנון טוענים כי כתוצאה מאש זו נהרג חייל בצבא לבנון.

תקרית האש התרחשה הבוקר סמוך לערוץ נחל החצבאני מצפון לקיבוץ מעיין ברוך בצפון. כוח הצנחנים היה בסיור באיזור וזיהה חיילים מצבא לבנון שפותחים לעברו באש. הצנחנים השיבו באש נגדית, והארוע הסתיים בתוך דקות ספורות. לאחר מכן דיווחו הלבנונים על חייל הרוג. בקרב כוחות צה"ל לא היו נפגעים.

יצויין כי אין מדובר בפעם ראשונה שבה צבא לבנון פותח באש לעבר כוח צה"ל. בתקרית קודמת, ב-3 באוגוסט בשנה שעברה, נהרג מפקד גדוד מילואים, סא"ל דב הררי ז"ל. צבא לבנון נהנה מסיוע מצד ארצות הברית ומדינות נוספות במערב, והוא מאוייש על ידי חיילים רבים ממוצא שיעי.

בעקבות התקרית הבוקר פעלו גורמים בפיקוד הצפון מול אנשי ארגון יוניפי"ל (UNIFIL) בניסיון להרגיע את הגזרה ולמנוע התפשטות של האש לגזרות נוספות לאורך הגבול.

מדברים שפורסמו בתקשורת הלבנונית עולה כי הלבנונים טוענים כי כוח צה"ל פעל מעבר לגדר הגבול וחדר בכך לטריטוריה לבנונית. בעבר טענה ישראל לא פעם כי באיזורים מסויימים הריבונות הישראלית חלה גם מעבר לגדר, שהוקמה בהתאם לטופוגרפיית השטח ולא בהכרח לפי הגבול הבינלאומי המדויק. גורמים בצה"ל טענו הבוקר כי "נמשיך לממש את ריבונותנו ככל בכל מקום לאורך הגבול".

אולי יעניין אותך גם