אשכנזי: עיטור מסינגפור

בסוף השבוע יקבל הרמטכ"ל לשעבר את העיטור העליון של סינגפור

הרמטכ"ל לשעבר, רא"ל גבי אשכנזי, יצא בסוף השבוע לסינגפור, שם הוא צפוי לכבוד נדיר כאשר יקבל את אות השירות המיוחד, הנחשב לעיטור הגבוה ביותר המוענק שם – לאחר אישור של צמרת המדינה והפרלמנט.

לפני אשכנזי זכו באות הכבוד על תרומתם לאי האסיאתי רק שני אנשים – האלופים לשעבר דוד עברי ועמוס ירון, שכיהנו כמנכ"לים במשרד הביטחון.

ביום שלישי השבוע שוחרר אשכנזי באופן רישמי מצה"ל. אשכנזי יוצא לאזרחות פחות משלושה חודשים אחרי סיום תפקידו ולא בתום כשנה של חופשת שחרור (כמקובל אצל רמטכ"לים שעבר), שכן הוא כבר פרש פעם אחת מצה"ל ונהנה מחופשת שחרור ארוכה, כך שכעת חופשת השחרור שלה הוא זכאי כעת קצרה יותר. אף על פי כן, אשכנזי יכול היה להישאר בצה"ל עוד מספר ימים, אך הוא הקדים את שחרורו, שכן הוא יוצא לשהות בת מספר חודשים בחו"ל. עם שחרורו השבוע קיבל אשכנזי ממחלקת הפרישה בצה"ל את התואר "רב אלוף במילואים" לא "בדימוס", שכן הרמטכ"ל לשעבר אמר שהוא יהיה מוכן להתייצב לשירות מילואים כאשר יידרש לכך. היום יקבל הרמטכ"ל הפורש תואר נוסף: דוקטור לשם כבוד מטעם אוניברסיטת בר אילן.

אשכנזי אמור לבלות את החודשים הבאים כחוקר במכון בוושינגטון, בירת ארצות הברית, שם כבר שוהה ראש אמ"ן לשעבר, אלוף (מיל'), עמוס ידלין, המשמש כחוקר במכון אחר.

 

אולי יעניין אותך גם

המתקפה על הקפיטול בינואר השנה. המוני המתפרעים גויסו דרך הרשתות. צילום: Yuri Gripas/ABACPRESS.COM via REUTERS

ארה״ב: אסטרטגיה חדשה למיגור גיוס פעילי טרור ברשת

הבית הלבן פרסם אתמול אסטרטגיה לאומית למלחמה בטרור פנים, המתייחסת באופן נרחב לשיטות הגיוס המקוונות ולדרכים השונות למנוע זאת. ״המדינה שלנו משאירה מקום נרחב לביטוי דעות, אך לא לאלימות״