ארה"ב: מטה סייבר צבאי אחד

הצבא האמריקאי החליט לאחד את הפיקוד על זרועות הסייבר השונות של הצבא ולצורך כך הוחלט להקים מטה סייבר צבאי אחד בפורט גורדון , ג'ורג'יה. על המטה יפקד רא"ל אדוארד ג. קארדון

רא"ל אדוארד ג קארדון - מפקד מטה הסייבר המאוחד של צבא ארה"ב

צבא ארצות הברית הודיע ​​היום כי מטה הסייבר הצבאי ( ARCYBER) יהיה ממוקם בפורט גורדון , ג'ורג'יה. המטה יהיה אחראי על גיבוש ותיאום פעולות הצבא בסייבר תחת מפקד אחד, בפעם הראשונה בתולדותיו.
 
"איומי סייבר הם אמיתיים, מתוחכמים, הולכים וגדלים ומתפתחים", אמר מפקד מטה הסייבר האמריקאי, רא"ל אדוארד ג קארדון (Lt. Gen. Edward C. Cardon). "ההחלטה של הצבא מדגימה תמיכה באיחוד הפיקוד ואת חשיבותו של הסייבר לצבא שלנו ולעם שלנו".  

הצבא בחר בפורט גורדון כמיקום הקבוע למטה הסייבר מסיבות תפעוליות ועלות. מאז הקמתו בשנת 2010, מטה הסייבר הצבאי מפוצל וממוקם בשבעה בנייני ממשלה שונים, עובדה שאילצה את הצבא לחכור שטחים נרחבים. המעבר לפורט גורדון יאחד את אתר מטה הסייבר עם מטה הסייבר של הכוחות המשותפים (Army's Joint Forces Headquarters-Cyber) ועם זה של ה-NSA, מהלך שימצב את מטה הסייבר המבצעי של הצבא מעל רוב כוחות המשימה הקיברנטיים שלו.

צעד זה אמור להביא להתייעלות בכוח אדם, שכן ידרשו 150 אנשים פחות מאשר באתרים פוטנציאליים אחרים, כמו גם הוא יפחית את הוצאות הבינוי של הצבא ב-23 אחוזים יחסית לאפשרויות אחרות.  

במקביל להעברת המטה, יוקם במטה הסייבר הצבאי בפורט גורדון מרכז מצוינות. מהלך זה מראה על חשיבות הסייבר בתוך צבא ארה"ב החל בהדרכה ועד דוקטרינת הפיקוד, יצירת אחדות מוסדית, יצירת מוקד ידע לדוקטרינת סייבר ופיתוח יכולות הדרכה וחדשנות.  

אולי יעניין אותך גם