ארה"ב אישרה למכור את טיל ה"ג'וולין" להודו

אם העסקה תצא לפועל היא תפגע ככל הנראה בסיכויים של רפאל למכור להודו את טילי הנ.ט שלה ממשפחת "ספייק"

שיגור טיל "ספייק" ממסוק

ארצות הברית ממשיכה להקשות על הפעילות של תעשיות ביטחוניות ישראליות בשוק ההודי, כשאחרי עיכובים רבים היא הסכימה לאשר את מכירת הטילים נגד טנקים מדגם "ג'וולין", מתוצרת לוקהיד מרטין ורייטיאון, להודו.

אם עסקה זו תצא לפועל בהיקף מלא, היא תפגע ללא ספק בסיכויים של רפאל למכור להודו את הטילים נגד טנקים שלה ממשפחת "ספייק". הודו מנסה לפתח טיל נגד טנקים משלה ובמקביל מנהלת מגעים עם כמה מדינות על רכישת טילים כאלה. רפאל הציעה למשרד ההגנה בהודו את טילי ה"ספייק" על דגמיהם השונים, כשבמקביל הודו גם ניהלה מגעים לרכישת טילי ה"ג'וולין" מתוצרת לוקהיד מרטין ורייטיאון.

שר ההגנה האמריקני לאון פנטה הודה כי היו "עיכובים בירוקרטיים" רבים שמנעו את ביצוע העסקה עד כה אך אמר כי אין כיום כל סיבה שלא לבצעה. ההודים דורשים להעביר להם טכנולוגיה כחלק מכל עסקת רכש צבאית, ועל רקע זה נכשלה ארה"ב בניסיונה למכור להודו מטוסי קרב. עתה אומרים מקורות בישראל כי צריך להמתין ולראות איזו רמה של העברת טכנולוגיה יסכימו האמריקנים להעביר במסגרת עסקה זו.

אולי יעניין אותך גם

President Joe Biden and Vice President Kamala Harris deliver remarks during an American Rescue Plan virtual event to thank stakeholders Friday, March 12, 2021, in the Roosevelt Room of the White House. (Official White House Photo by Adam Schultz)

משרד ההגנה האמריקני מבקש תוספת לתקציב ההגנה

מינהל התקציבים של הבית הלבן הודיע ביום ששי כי מדובר במימון "ההגנה הלאומית" לשנת הכספים 2022