אקוודור רוצה להתחרות בישראל

תכירו את ה"הוק", מל"ט שפותח באקוודור וצפוי להתחרות במל"טים הישראלים בדרום אמריקה ואולי במקומות נוספים בעולם. עלות המל"ט חצי מיליון דולרים

נשיא אקוודור, רפאל קוראה, ליד מל"ט ה"הוק" בייצור מקומי - Presidencia

נשיא אקוודור, רפאל קוראה (Rafael Correa), חשף את המל"ט הראשון "תוצרת בית" שפותח על ידי התעשיות של המדינה. המל"ט יעזור לנטר את תנועת הסמים במדינה במסגרת המאבק של כוחות הביטחון במבריחים. המ"לט עולה "שביעית" ממל"ט ישראלי מקביל, אמר הנשיא. כך על פי פרסום באתר RT.
"יש לנו הפתעות נעימות ... אם אתה מאמין או לא, אנחנו כבר בייצור כלי טיס בלתי מאוישים", אמר קוראה, בטלוויזיה המקומית ביום שבת האחרון. המל"ט המכונה Gavilán ("הוק"), תוכנן על ידי מרכז ללימודי חלל של אקוודור ( FAE ) בעיר Ambato. מנהל המרכז , Edgar Jaramillo, אמר כי המשימות של האב טיפוס יכללו מעקב וניטור, איסוף מידע באזורים אסטרטגיים, בעיקר באמזונס.

הליך הפיתוח של המל"ט לקח חמש שנים, אבל התוצאה הוכיחה שהוא די מציאה. לדברי קוראה, העלות של ה-Gavilán היא כחצי מליון דולרים. זאת, לעומת העסקה שעשתה אקוודור בשנת 2007 במסגרתה נרכשו שישה מל"טים ישראליים עבור 20 מליוני דולרים.

המל"ט של אקוודור עשוי מסיבי פחם ועץ, פועל על מנוע שתי פעימות מבוסס בנזין ומסוגל לשהות עד שבע שעות באוויר, כך על פי דיווח של סוכנות הידיעות ANDES. המל"ט מסוגל לשדר וידאו ותמונות בזמן אמת ויכול לנחות או להמריא באופן אוטומטי. המל"ט כבר נוסה במשימות אמיתיות , כמו גילוי ספינה עם "טונות של סמים" באוקיינוס ​​השקט בשנה שעברה.
הנשיא אמר שהוא "לוחץ" על חיל האוויר להתחיל ולייצר את המל"ט בצורה מסחרית, במטרה לייצא אותו "לפחות לאמריקה הלטינית". לפי הדיווח, ייוצרו בשנה זו לפחות עוד ארבעה Gaviláns לשימוש עצמי, לפני שאקוודור תתחיל לייצא.

אולי יעניין אותך גם