אנשי המילואים יתאמנו בלחימה בתוך מנהרות

שלושה מתחמים תת-קרקעיים יוקמו בצאלים למטרת אימון בלחימה תת קרקעית, לאור איום המנהרות המתעצם

שלושה מתקני אימונים תת-קרקעיים ייבנו בחצי השנה הקרובה במרכז לאימוני יבשה בצאלים, כך מדווח העיתון "במחנה". על פי הדיווח שתי מנהרות עתידות להיבנות במרכז לאימוני לוחמה אורבנית (מאל"א). המנהרה השלישית תוקם במתחם "שיקגו" המצוי במרכז לאימוני יבשה.

המתקנים יתוכננו על פי מנהרות שנחשפו בעבר ומידע מודיעיני שנאסף בנושא, ומטרתם לתרגל את הלוחמים בהתמודדות עם האיום המתחדש. "כיוון שתשתית המנהרות התרחבה וממשיכה להתרחב, והתגלו מנהרות חדשות ומתוחכמות יותר מבעבר, אי אפשר להתייחס באותה צורה לאיום הזה", אומר סא"ל זיו נמני, רע"ן הנדסה במל"י. לדבריו הלוחמים נדרשים להכיר את תוואי השטח של המנהרות בדומה להיכרותם עם שטחים פתוחים, בנויים והרריים.

המתקנים החדשים יאפיינו זירות לחימה שונות בפיקודים הדרום והצפון. לדברי רע"ן הנדסה, המתקנים מיועדים בעיקר לאנשי מילואים, אך יוכלו לשמש גם כוחות סדירים במידת הצורך. המיזם יצא לדרך בשיתוף מחלקת הביצורים בחיל ההנדסה, והקמת כל מתקן תיארך כחודשיים.

הכתבה הופיעה במלואה בעיתון "במחנה", גיליון מספר 49

אולי יעניין אותך גם

אחרי 37 שנים: בסיס חטיבת החילוץ וההדרכה של פיקוד העורף (בה"ד 16) עובר מצריפין למשכנו החדש ברמלה 

קרדיט: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון
 

אחרי 37 שנים: בסיס חטיבת החילוץ וההדרכה של פיקוד העורף עובר לרמלה 

הבסיס החדש משתרע על שטח של 120 דונם, מתוכם 15,300 מ"ר בנוי, וכולל: משרדים, מבני מגורים, כיתות לימוד והדרכה, מרכז לוגיסטי, מטווח מקורה, נשקייה, מסלול מכשולים, מגרש כדורסל וטריבונה