"אנקור שחור" בצרפת

צרפת רכשה את טילי ה"אנקור שחור" של רפאל ומשתמשת בהם לייעל את טיל הקרקע-אוויר מדגם "אסטר-30"

"אנקור כחול", דגם מתקדם של ה"אנקור שחור"

שיתוף פעולה ישראלי - צרפתי מפתיע. על פי דיווח בשבועון האמריקני DEFENSE NEWS, היוצא לאור בימים האלה, חיל האוויר הצרפתי משתמש בטילי מטרה של רפאל מדגם "אנקור שחור" כדי לנסות ולשפר את היעילות של טיל הקרקע-אוויר החדיש מדגם "אסטר -30".

לפני כשבוע ימים שוגר הטיל הצרפתי לעבר טיל המטרה "אנקור שחור" ששוגר, כך על פי הפרסום, שניות קודם לכן ממטוס F-15 של חיל האוויר הישראלי. בישראל מסרבים להתייחס לשיתוף הפעולה המפתיע.

רפאל פיתחה את טיל המטרה שזכה לשם "אנקור שחור" כדי לענות על הצרכים של פרויקט החץ, אולם היא מנסה לעניין גם לקוחות זרים גם לניסויים אחרים ועכשיו מתברר כי לפחות בצרפת בהצלחה.

רפאל השתמשה בטיל האוויר-קרקע מונחה הטלוויזיה מדגם "פופאיי", כבסיס לפיתוח טיל המטרה החדיש. התוצאה- טיל באורך של 4.8 מטר ובמשקל של 1.2 טון אותו נושא מטוס קרב מדגם אפ-15 מתחת לכנפיו.

הטיל משוגר מהמטוס בגובה רב ואז נדלק מנועו המביא אותו לגובה רב יותר, משם הוא מתחיל נוע במסלול בליסטי בדומה לזה של טיל קרקע-קרקע או טיל קרקע -אוויר.

רפאל פיתחה מאז גם דגמים מתקדמים של טיל המטרה "אנקור כחול" ו" אנקור מוכסף".

אולי יעניין אותך גם

משרד החוץ האמריקני אישר רכש מסוקי CH-53K לחיל האוויר הישראלי

By Cpl. Hailey Clay - dvidshub.net, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=69246872

משרד החוץ האמריקני אישר רכש מסוקי CH-53K לחיל האוויר הישראלי

עלות כל מסוק כ-95 מליוני דולרים (מחיר מארינס בlot 5). עוד כ-100 מליון דולרים לכל מסוק ילכו על תחזוקה לחמש שנים, מערכות ישראליות, מנועים נוספים במחסן, סימולטורים ושעות עבודה