אלף שכפ"צים, 90 אלף קסדות

תכנית "אשד הנחלים" לשיפור הציוד של מערך המילואים תסתיים עד לסוף 2011, ואגף הלוגיסטיקה החל לסכם אותה במספרים

התכנית לשדרוג ציוד הלחימה של אנשי המילואים, המכונה "אשד נחלים", תסתיים עד לסוף שנת 2011. באחרונה החל אגף הלוגיסטיקה לסכם את היקף הציוד שהוחלף לאנשי המילואים במסגרת התכנית. המספרים העצומים הופצו לידיעת  גופי הביטחון השונים בחוברת בלתי מסווגת הסוקרת את הישגי האגף.
 
תכנית "אשד הנחלים" יצאה לדרך בשנת 2007 בעקבות הביקורת העצומה על איכות הציוד שקיבלו לרשותם חיילי המילואים שנטלו חלק במלחמת לבנון השניה. אחד מלקחי המלחמה היה להשקיע מעל מיליארד שקל בשיפור הציוד של חיילי המילואים במסגרת תכנית החומש המטכ"לית, שכונתה "תפן" ותסתיים בסוף שנה זו.

במסגרת תכנית "אשד הנחלים" צוידו אנשי המילואים בפריטי ציוד ללחימה ובאמצעי סיוע ללחימה, כגון נשקים, כוונות, ציוד אישי ללוחם, ציוד רפואי משופר ועוד. התכנית בוצעה על ידי אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה (אט"ל) תחת ניהול מפקדת זרוע היבשה ובקרה שוטפת ברמת המטה הכללי.

ואלה המספרים, שנחשפו על ידי אט"ל: התכנית כוללת שדרוג של מעל 60,000 שכפ"צים למערך הלוחם, אספקה של מעל 2000 אלונקות למערך הלוחם, פיקוד העורף והאגדים הלוגיסטיים המרחביים. כמו כן כוללת התכנית אספקת מעל 90,000 קסדות למערך הלוחם, שדרוג של מעל 70,000 אספקת רובי M-16 ומעל 50,000 תחבושות אישיות וחוסמי עורקים.

תכנית "אשד הנחלים" יושמה בהדרגה, כאשר יחידות החי"ר היו הראשונות לקבל את הציוד החדש, ובהמשך- שאר היחידות. בנוסף, כחלק מהתכנית, מאז מלחמת לבנון השנייה נערכים ביקורים של יחידות המילואים במחסני החירום, במטרה להציג לחיילי המילואים המשרתים בהן את אמצעי הלחימה ואת הציוד שיעמוד לרשותם בעת חירום. במטרה לוודא את השלמות התקינות והתוקף של הציוד, מונה לכל גדוד מילואים נגד בקבע כאחראי על מחסני החירום.

אולי יעניין אותך גם