אלוף נמרוד שפר

תתרגלו: אלוף חדש בצה"ל, איש חיל האוויר, שמונה לראש אגף התכנון

נמרוד שפר, אלוף חדש בצה"ל

אלוף חדש בצה"ל: נמרוד שפר מונה ביום שני לראש אגף התכנון והועלה לדרגת אלוף בטקס חגיגי בלשכת הרמטכ"ל. בטקס השתתפו מלבד הרמטכ"ל ובני משפחתו של שפר, רבים מאלופי המטה הכללי.

שפר יהיה עד לפרישתו של מפקד חיל האוויר הנוכחי, אלוף עידו נחושתן, טייס שלישי במטה הכללי. הוא מחליף בתפקיד ראש אגף התכנון את האלוף אמיר אשל, שיתמנה למפקד חיל האוויר בחודש מאי. כראש אגף התכנון יהיה אחראי שפר על גיבושה של התכנית הרב שנתית החדשה לצה"ל המכונה "חלמיש". התכנית אמורה להיכנס לתוקף בשנת 2013.

 בתפקידו האחרון שימש שפר כראש מטה חיל האוויר.

 שר הביטחון,  אהוד ברק, אמר בטקס שנערך ביום שני לאלוף אשל: "אמיר, הרוח שהבאת איתך מכל תפקידיך הקודמים בחיל- האוויר, תובענית, לא סלחנית לשגיאות, אבל מדויקת ואנושית, קשובה, לא מאבדת את חוש הכיוון ואת הרצון לתרום. יש דבר מאד חשוב באגף התקשוב ובזיקות שלו לכל המערכת ואתה משאיר שם חותמת חשובה מאד. דרך צלחה בכל מה שתעשה בהמשך".

 לשפר אמר:  "אני מקווה שתשתלב מהר מאד בכל העשייה. זו תקופה לא פשוטה בכלל. אין לנו אלא לעמוד בחדות על התכלית שלשמה כל המערכת קיימת, בכל מקרה, בכל מצב, בכל התנאים, בכל מעטפת משאבים שתעמוד לרשותנו, גם אם תהיה כואבת מבחינתנו, עלינו להיות מוכנים לכל מבחן. זו תמצית הקיום של הגוף הזה. מאחל לך דרך צלחה".

 הרמטכ"ל אמר כי "אגף התכנון הינו אגף חשוב ומרכזי בצה"ל. מדובר באגף קטן, מקצועי ומורכב מאנשים מצוינים אשר לפעילותם השפעה משמעותית על המציאות האסטרטגית של הצבא".

 שפר אמר כי "בתפקיד אתגרים גדולים ואני נחוש לפעול ולהתמיד כדי להצליח".

אולי יעניין אותך גם