אלביט: מכירת נגמ"שים לפיליפינים

לפי הודעה של משרד הביטחון הפיליפיני משבוע שעבר, הצבא חתם על הסכם רכישה של 28 נגמ"שים מאלביט מערכות. היקף העסקה מוערך ב-19.7 מליוני דולרים

נגמ"ש מסוג M-113 המשמש גם את הצבא הפיליפיני - wikimedia

המחלקה לביטחון לאומי ( DND ) של הפיליפינים חתמה באופן רשמי על חוזה לרכישת 28 משוריינים קלים מחברת אלביט מערכות שיגדילו את מלאי היחידות המשוריינות הקלות של הצבא . כך על פי דיווח של סוכנות הידיעות הפיליפינית. היקף העסקה מוערך ב-19.7 מליוני דולרים.
עוזר מזכיר המחלקה לביטחון לאומי, פטריק ולז, אמר שהחוזה נחתם בשבוע שעבר . הוא הוסיף כי החוזה הוענק לאלביט מערכות יבשה. מטעמי ביטחון, ולז סרב למסור פרטים של החימוש של כלי הרכב, המהירות והשריון, אך הדגיש כי מדובר במשוריינים לטובת תמיכה בחי"ר עם הרבה יכולות. האספקה של כלי הרכב צפויה בתוך בסביבות ינואר 2015.

בדיווח מאוחר יותר של סוכנות הידיעות, נאמר כי 14 מתוך ה-28 משוריינים שנרכשו ישמשו לצורך חיפוי ארטילרי ויצויידו בתותחים 76 מ"מ שיילקחו מנגמש"י CVRT בריטיים שייגרטו. כמו כן, יצוידו כלים אלו במערכות ראיית לילה ומערכות בקרת אש חדשות. 6 כלים נוספים להסעת חיילים, 4 לתמיכת חי"ר, ו-4 כלים מיועדים לחילוץ פצועים או גרירת כלים פגומים משדה הקרב.

לצבא הפיליפיני יש כ -10 חטיבות חי"ר , מצוידת ב-343 רכבים קרביים משוריינים. סרן אנתוני באקוס, דובר הצבא, אמר כי המשוריינים מופצים ליחידות החי"ר השונות כדי לספק להם ניידות וכוח אש נוסף. "בסביבות 85 אחוזים מהכלים האלה הם במצב ירוק ( יכולת מלאה), עוד 10 אחוזים הם במצב צהוב ( בתיקון) וחמישה אחוזים הם באדום (ללא אפשרות לתיקון)", הוא הוסיף.
מצבת הכלים כוללת 150 כלים מדגם GKN ("סימבה") בייצור בריטי, נגמש"ים אמריקאיים בדגמים V -150 ו-V -200 ו-M-113 ("בראדלי"), נגמשים תורכיים ACV-300 ו-כלים בריטיים מסוג CVRT ("עקרב") שחלקם מיועדים לגריטה. המשוריינים הללו מאורגנים ב-14 יחידות ממוכנות. 

אולי יעניין אותך גם