אישום: תכנן פיגוע נגד כוח צה"ל

פלסטיני מעזה נעצר והודה כי תכנן לבצע פיגוע בכוח צה"ל על ידי ירי ברובה צלפים. המעצר התרחש כאשר הפלסטיני יצא לרמאללה לטיפול עיניים

הותר לפרסום: כתב אישום הוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד מחמד אבו עמשה, פעיל טרור שתכנן פיגוע ירי ברצועת עזה. על פי הודעה שנמסר משירות הביטחון הכללי, אבו עמשה, בן 32 מבית חאנון, נעצר בתחילת דצמבר.

על פי כתב האישום, הוא קיבל היתר הומניטרי כדי שיוכל לצאת מרצועת עזה לצורך טיפול רפואי בעיניו בבית חולים ברמאללה. אך בחקירתו בשב"כ התברר כי הבעיה הרפואית בעיניו הפריעה לו בתכנון פיגוע שמטרתו הייתה לפגוע בכוח צה"ל המסייר לאורך גדר המערכת של רצועת עזה. הוא גם הודה כי עסק באיסוף מודיעין על תנועת צה"ל בגזרות שונות, ביצע אימוני ירי ובחן מתווים שונים לביצוע הפיגוע.

כאמור אבו עמשה נעצר כשיצא במסגרת ההיתר ממעבר ארז לכיוון רמאללה. לפי השב"כ, הודה אבו עמשה בחקירתו כי היה מיועד לשמש כצלף במסגרת פיגוע מתוכנן של גדודי חללי אל-אקצא נגד כוחות צה"ל בגבול הרצועה, אולם פציעה שספג פגעה בראייתו, ולכן תכנן לטפל בה בגדה לפני ביצוע הפיגוע. בשב"כ טוענים עוד כי אבו עמשה היה מעורב בשנים האחרונות בפעילות טרור רבה נגד אזרחים וכוחות צה"ל משטחי הרצועה.

עוד נמסר כי "מדינת ישראל מאפשרת מדי חודש את כניסתם של אלפי תושבי רצועת עזה לישראל לצרכים הומניטריים ורפואיים, אך לעתים גורמי הטרור עושים שימוש ציני בהיתרים אלה, לרבות העברת כספי טרור ושהייה בלתי חוקית בישראל".

כתב האישום מייחס לאבו עמשה עבירות של ניסיון רצח, מגע עם סוכן חוץ וקשירת קשר לביצוע רצח.

אולי יעניין אותך גם