אירונאוטיקס תספק מל"טים למדינה באסיה

החברה מכרה מל"טים מדגם "אירוסטאר" למדינה באזור. שווי העסקה עומד על מיליוני דולרים

הצלחה לאירונאוטיקס במזרח אסיה: למערכת ישראל דיפנס נודע כי החברה חתמה על עסקה גדולה, בהיקף של מיליוני דולרים, עם מדינה במזרח אסיה, לאספקת מל"טים מסוג "אירוסטאר" לאיסוף מודיעין. בחברה סירבו להתייחס לנושא.

ה"אירוסטאר" הינו מל"ט טקטי בעל טווח טיסה של כ- 250 ק"מ. הוא כבר ביצע מעל 100,000 שעות טיסה מבצעיות ברחבי העולם, ונמכר לחילות אוויר זרים, ביניהם גם לאירופה.

לאחרונה נודע כי משה כספי, אחד מהבעלים של חברת אירונאוטיקס ומי שהקים יחד עם אבי לאומי את החברה בשנת 1998, עוזב את אירונאוטיקס. כספי, מהנדס אלקטרוניקה במקצועו ומי ששימש כמדען הראשי בחברה, החזיק כ-10 אחוזים ממניות אירונאוטיקס.

כזכור, אירונאוטיקס עברה בשנה האחרונה טלטלה לאחר שנקלעה לקשיים כלכליים ולא עמדה בהתניות פיננסיות במסגרת הסכם ההשקעה. עם זאת, בתחילת השנה בעלי המניות בחברה והבנקים הגיעו להסדר על מתווה ההשקעה, במסגרתו הוחלט כי קרנות הון סיכון KCPS, בראשות קרן וויולה, שהשקיעו בעבר באירונאוטיקס יגדילו בצורה דרמטית את אחזקתן ויהפכו לבעלי המניות העיקריים בחברה עם 76 אחוזים מהמניות. הגדלת השליטה באה על חשבון בעלי המניות האחרים, ובראשם האחים שקד ואבי לאומי.

החברה קיבלה בעקבות ההסדר הזרמת מזומנים גדולה המאפשרת את המשך הפעילות. בשבועות האחרונים התמקדו בחברה בפעילות על פרויקט המל"טים שאותם צריכה החברה לספק לצבא פינלנד. כזכור מדובר על אספקה כמה עשרות מל"טים טקטיים לצבא היבשה הפיני בעסקה שעל פי ההערכות שונות נעמדת על שווי שבין 20 ל-30 מיליון דולרים.