איראן: "שיקרנו בנוגע לגרעין"

ראש הסוכנות לאנרגיה אטומית באיראן מודה בראיון כי המדינה מסרה לעיתים מידע מוטעה על מנת להגן "על ההישגים שלנו בתחום"

מודים באי-אמירת האמת: ראש הסוכנות לאנרגיה אטומית של הרפובליקה האסלאמית, פרידון עבאסי, הודה כי טהרן מוסרת לעיתים מידע מוטעה לגבי תוכנית הגרעין שלה לגורמים בינלאומיים רשמיים במטרה להגן על מתקני התכנית.

בראיון לעיתון "אל-חיאת" הלונדוני אמר עבאסי כי "לעתים מסרנו אינפורמציה מוטעית על מנת להגן על מתקני הגרעין וההישגים שלנו. אין מנוס מלהטעות גורמי ביון נוספים. לעתים אנחנו מראים חולשה שאנחנו לא סובלים ממנה. לפעמים אנחנו מראים נקודת חוזק שאין לנו. לאחר מכן הדבר ניכר לעין בשיחות ובמשא ומתן עם סבא"א".

עבאסי, המשמש גם כסגן נשיא איראן, הוסיף כי "מה שאינו מתקבל על הדעת הוא שסבא"א תתייחס אלינו כגורם שהורשע כבר ועליו להוכיח את חפותו. ישנם גורמים שמאשימים אותנו וסבא"א מנסה להוכיח את ההאשמות האלה, באותה מתכונת של מה שהיה עם משטרו של סדאם חוסיין בעיראק".

הוא הוסיף וטען כי במדינה מתנהלת פעילות מודיעינית רחבה של גורמי מודיעין מערביים שהובילה לחיסולם של מספר מדעני גרעין עד כה. "כבר שבע שנים שאנחנו עוקבים אחר פעולותיהם של סוכני השירות החשאי הבריטי שאסף מידע על אנשים שחוסלו על ידי סוכני מודיעין ציוניים", הוא ציין.

ולגבי האפשרות של תקיפה אמריקאית באיראן? עבאסי אמר כי הוא אינו מאמיו שארה"ב תתקוף. "ארצות הברית לא תתקוף עדיין את איראן משום שהיא לא מסוגלת", אמר עבאסי.

אולי יעניין אותך גם